начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Гр. дело № 1/2008 г. по описа на Лекс.бг

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Гр. дело № 1/2008 г. по описа на Лекс.бг

Мнениеот balance » 27 Май 2008, 16:27

ДО
ФОРУМНИЯ СЪД
ПРИ ЛЕКС.БГ


И С К О В А М О Л Б А

от balance, прокурор във Форумна прокуратура при Лекс.бг

СРЕЩУ teomira - Десислава Петкова -
участник във форума.
адрес за призоваване: форум "Общи дискусии"

ИСК ЗА ПОСТАВЯНЕ ПОД ЗАПРЕЩЕНИЕ

ПРАВНО ОСНОВАНИЕ: чл. 336 ал. 1 от гПК във вр. с чл. 5 ал. 1 от ЗЛС

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН (ГОСПОЖО) СЪДИЯ,
Ответницата teomira - Десислава Петкова 36 годишна, е участник във форум "Общи дискусии" при Лекс.бг. Същата се легитимира като юрист.
От самото начало ответницата показва явно неадекватно поведение за участник във форум, в който се провеждат обсъждания между юристи на правни теми. Същата отправя нападки по адрес както на участниц;ите във форума, така и на лица, неучастващи в него. По отношение на останалите участници във форума, освен обидни думи, си позволява явно агресивно поведение с параноидни прояви. Смесва чисто правни въпроси, за които смята, че е подготвена, с религиозни теми, понятия от различни верски и мистични учения. Обяви участниците във форума за извънземни, като прогласява, че била "нападана" от тях.
Считам, че поведенческите прояви на ответницата са доказателство, че teomira - Десислава Петкова страда от параноидна форма на шизофрения, придружена с маниакални прояви. Горното е основание за поставяне на ответницата под пълно запрещение от форумния съд.
Като се мотивирам от изложеното

М О Л Я:

Да ни призовете на съд и, след като се уверите в основателността и доказаността на искането ми, да постановите решение, с което да поставите ответницата teomira - Десислава Петкова - 36 годишна, ПОД ПЪЛНО ЗАПРЕЩЕНИЕ.
Моля след влизане в сила на решението да изпратите същото на Съвета на модераторите във форума, които да определят Настойнически съвет.

Доказателства: съдържат се във форум "Общи дискусии".

Приложение: препис от исковата молба за ответницата.

Гр. Форум Лекс.бг
27.05.2008 г. С УВАЖЕНИЕ:
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Мнениеот kalahan2008 » 27 Май 2008, 16:39

......
Последна промяна kalahan2008 на 10 Юни 2008, 23:49, променена общо 1 път
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот balance » 27 Май 2008, 16:47

ДО
ФОРУМНИЯ СЪД
ПРИ ЛЕКС.БГ


Д О П Ъ Л Н Е Н И Е К Ъ М И С К О В А М О Л Б А

от balance, прокурор във Форумна прокуратура при Лекс.бг
по гр. дело № 1/2008 г.


УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН (ГОСПОЖО) СЪДИЯ,
Във връзка с предявения от мен срещу teomira - Десислава Петкова иск с правно основание чл. 336 ал. 1 от ГПК във вр. с чл. 5 ал. 1 от ЗЛС,

ПРАВЯ СЛЕДНОТО ДОКАЗАТЕЛСТВЕНО ИСКАНЕ:

МОЛЯ да назначите съдебно-психиатрична експертиза със следните задачи:
1. Страда ли освидетелстваната teomira - Десислава Петкова от психично заболяване, и ако страда, как се квалифицира то ? Води ли се на диспансерен учет в психиатрично заведение ?
2. Способна ли е освидетелстваната правилно да възприема, анализира и оценява ффактите от действителността, темите във форума, мненията и действията на участниците в него ?
3. Способмна ли е освидетелстваната да формира адекватно поведение във форума и извън него ?

Моля да назначите вещо лице kalahan2008, тъй като същият притежава необходимите професионални знания и умения за изготвяне на експертизата.

С УВАЖЕНИЕ:
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Мнениеот donna » 27 Май 2008, 17:44

balance написа:ДО
ФОРУМНИЯ СЪД
ПРИ ЛЕКС.БГ


Д О П Ъ Л Н Е Н И Е К Ъ М И С К О В А М О Л Б А

от balance, прокурор във Форумна прокуратура при Лекс.бг
по гр. дело № 1/2008 г.


УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН (ГОСПОЖО) СЪДИЯ,
Във връзка с предявения от мен срещу teomira - Десислава Петкова иск с правно основание чл. 336 ал. 1 от ГПК във вр. с чл. 5 ал. 1 от ЗЛС,

ПРАВЯ СЛЕДНОТО ДОКАЗАТЕЛСТВЕНО ИСКАНЕ:

МОЛЯ да назначите съдебно-психиатрична експертиза със следните задачи:
1. Страда ли освидетелстваната teomira - Десислава Петкова от психично заболяване, и ако страда, как се квалифицира то ? Води ли се на диспансерен учет в психиатрично заведение ?
2. Способна ли е освидетелстваната правилно да възприема, анализира и оценява ффактите от действителността, темите във форума, мненията и действията на участниците в него ?
3. Способмна ли е освидетелстваната да формира адекватно поведение във форума и извън него ?

Моля да назначите вещо лице kalahan2008, тъй като същият притежава необходимите професионални знания и умения за изготвяне на експертизата.

С УВАЖЕНИЕ:



Колега ,ако лицето страда от психичоно заболяване ще е освидетелствано искайте съдебно удостоверение и се снабдете с инфо , дори може да има ТЕЛК за това заболяване .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот balance » 27 Май 2008, 18:18

О, не е задължително лицето, което страда от психично заболяване, да е освидетелствано. Както се казва "Не всички луди са в лудсницата". Точно затова поисках вещото лице да отговори води ли се ответницата на диспансерен учет. Това означава, че е била освидетелствана в психиатрично заведение.
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Мнениеот karanedeff » 27 Май 2008, 19:25

Прелагам за Преседател на състава Милена, членове Систем и Митко Шестака
Аз се кандидатирам за резервен член, каня и Революшъна за резервен член
Предлагам за Съдебни заседетели Данчо Хаирсъзина, Хасплу и Диаида
ако приемат одма да й назначат служебен защинник, поради характера на обвинението
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот system » 27 Май 2008, 19:58

Чакайте, чакайте ! По тези дела съдът заседава в състав от 1 съдия. А и аз като модератор не мога, нали после ще учредяваме настойничество. Само ще подсказвам
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот donna » 27 Май 2008, 20:09

karanedeff написа:Прелагам за Преседател на състава Милена, членове Систем и Митко Шестака
Аз се кандидатирам за резервен член, каня и Революшъна за резервен член
Предлагам за Съдебни заседетели Данчо Хаирсъзина, Хасплу и Диаида
ако приемат одма да й назначат служебен защинник, поради характера на обвинението


Ще се прежаля ,ще представлявам teomira :!:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот REVOLUTION » 27 Май 2008, 20:20

karanedeff написа:Прелагам за Преседател на състава Милена, членове Систем и Митко Шестака
Аз се кандидатирам за резервен член, каня и Революшъна за резервен член
Предлагам за Съдебни заседетели Данчо Хаирсъзина, Хасплу и Диаида
ако приемат одма да й назначат служебен защинник, поради характера на обвинението


Приемам! :D
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Мнениеот gudio » 27 Май 2008, 20:27

REVOLUTION написа:
karanedeff написа:Прелагам за Преседател на състава Милена, членове Систем и Митко Шестака
Аз се кандидатирам за резервен член, каня и Революшъна за резервен член
Предлагам за Съдебни заседетели Данчо Хаирсъзина, Хасплу и Диаида
ако приемат одма да й назначат служебен защинник, поради характера на обвинението


Приемам! :D


:shock: Какъв е този състав :?: :!: Дайте тогава да направим и grand jury с 24 заседатели, избрани по случаен принцип, да им искат прокурорът и защитата отводи и т.н.
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Мнениеот bebitor » 27 Май 2008, 20:27

Аз се самопровъзгласявам за в.и.д кметица, като орган по настойничеството.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот balance » 27 Май 2008, 20:30

kalahan2008 написа:Виждам, че все още няма съдия по делото и никой не ме е назначил за ВЛ :D Само ще помоля прокурора да ми разтълкува задача № 3: "Способна ли е освидетелстваната да формира адекватно поведение във форума и извън него ?"

Признавам, че задачата е малко неясна. Беше в смисъл, дали може правилно да реагира на фактите от действителноста, действията и изказванията на други лица и да формира действия, съответни на тези фактори ... нещо подобно, май пак не се изказах точно :(
balance
Потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: 27 Май 2008, 16:01

Мнениеот system » 27 Май 2008, 20:37

Може би за трета задача по-подходящо би било да "заимствате" от наказателноправната формулировка - напр. "Способна ли е да разбира свойството и зцначението на постъпките (и изказванията) си и да ги ръководи ?"
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Мнениеот karanedeff » 27 Май 2008, 21:40

Тъй!
Да уточним състава на съда
Революшана - едноличен съдия! Не са постъпили възражения и отводи.
Прокурорът е ясен
Адвокат на обвиняемата също има - Многопочитаемата Дона - явно не е служеебно :wink:
Ако обвиняемата желае няма пречка да си ангажира и други :wink:
Дончо Хаирсъзина предлага 24 членно жури - сори не ми е известна практика нито континетална, нито англосаксонска с такъв състав на журито - дори и в Нова Русия журито е 12 членно
Аз си оставам резервен член на съдебния състав
Чакаме номинации за журито - допустими са са и лични кандидатури
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Мнениеот donna » 27 Май 2008, 21:45

karanedeff написа:Тъй!
Да уточним състава на съда
Революшана - едноличен съдия! Не са постъпили възражения и отводи.
Прокурорът е ясен
Адвокат на обвиняемата също има - Многопочитаемата Дона - явно не е служеебно :wink:
Ако обвиняемата желае няма пречка да си ангажира и други :wink:
Дончо Хаирсъзина предлага 24 членно жури - сори не ми е известна практика нито континетална, нито англосаксонска с такъв състав на журито - дори и в Нова Русия журито е 12 членно
Аз си оставам резервен член на съдебния състав
Чакаме номинации за журито - допустими са са и лични кандидатури


Чакам разпореждането на съдията и айде да ми връчите призовката с материалите по делото :twisted: ...ама ще пиша жалба за бавност :!:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот REVOLUTION » 28 Май 2008, 10:03

system написа:Чакайте, чакайте ! По тези дела съдът заседава в състав от 1 съдия. А и аз като модератор не мога, нали после ще учредяваме настойничество. Само ще подсказвам



ААааа , прав е колегата system.Няма как и аз съм модератор , затова си правя самоотвод , а и от снощи нещо ми е зле , надявам се teomira , да не е призовала някакви адски сили срещу мен.Препоръчвам бъдещия съдия да се консултира с ходжа или маг предварително! :lol: :lol: :lol: :lol:
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Мнениеот Biby » 28 Май 2008, 10:11

Аз съм зяпач в залата. Разполагам с кълбо червен конец и светена вода. При необходимост ще помага на съда и прокурора с алтернативни защитни методи. :lol:
Последна промяна Biby на 28 Май 2008, 11:52, променена общо 1 път
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Мнениеот donna » 28 Май 2008, 11:25

Biby написа:Аз съм зяпач в залата. Разполагам с кълбо червен конц и светена вода. При необходимост ще помага на съда и прокурора с алтернативни защитни методи. :lol:


http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=234987

С отеглено пълномощно съм ,ще се защитава сама явно :P
А на мен да ми баете против уроки ,щото ...виждате какво стана :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот Biby » 28 Май 2008, 12:00

Дона, получаваш бонус баене против УПЛАХ :lol: :lol: :lol:
Изображение
Biby
Потребител
 
Мнения: 329
Регистриран на: 28 Яну 2002, 20:25
Местоположение: София

Мнениеот poul » 28 Май 2008, 13:34

Докладвам за постъпила молба от ответницата, с която същата уведомява уважаемия съд, че на 27.05.2008 год. е напуснала пределите на Република България и се е установила трайно в чужбина. Към молбата е приложено заверено от страната копие от международен паспорт с изх. печат на летище София. ..
Ами сега?
poul
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Юли 2003, 13:34

Следваща

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron