начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Авансов данък

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Авансов данък

Мнениеот gaiska » 23 Мар 2017, 00:51

Здравейте! Получавам доходи от наем и подавам годишна данъчна декларация. Обаче, дължимия данък го внасям наведнъж, а не авансово за всяко тримесечие. Интересува ме това би ли имало някакви последствия?
gaiska
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Мар 2017, 00:48

Re: Авансов данък

Мнениеот orhideq21 » 24 Мар 2017, 14:31

начислени лихви до момента на внасянето
orhideq21
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 21 Авг 2012, 10:58

Re: Авансов данък

Мнениеот gaiska » 24 Мар 2017, 23:48

Ами ако получавам наема наведнъж, в края на годината, то тогава не би трябвало да дължа авансово данък, а да декларирам доходите си на другата година в данъчната декларация. Тогава и плащането на данъка би трябвало да е наведнъж. Това са само мои разсъждения. Някой може ли да ми каже дали са верни?
gaiska
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Мар 2017, 00:48

Re: Авансов данък

Мнениеот teogeo » 25 Мар 2017, 00:34

gaiska написа:Ами ако получавам наема наведнъж, в края на годината, то тогава не би трябвало да дължа авансово данък, а да декларирам доходите си на другата година в данъчната декларация. Тогава и плащането на данъка би трябвало да е наведнъж. Това са само мои разсъждения. Някой може ли да ми каже дали са верни?


да
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Авансов данък

Мнениеот gaiska » 25 Мар 2017, 22:48

Благодаря!
gaiska
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Мар 2017, 00:48


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron