начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Казус с данък МПС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 04 Яну 2013, 21:00

Представяш си талона от КАТ и ти записват номера в системата (допълват ти декларацията). Няма как да спестиш задължения след 01.01.2008 г.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 04 Яну 2013, 22:13

освен ако администрацията в звеното за местни приходи е немарлива :mrgreen:
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот rekato » 11 Мар 2013, 18:46

Здравейте.Имам проблемс един Москвич на който затворих регистрацията в КАТ през1999г.Върнах талона иномерата и ми издадоха удостоверение с което отидох в даначната служба ими беше спрян данакът за нея.Отидох тази година да си платя данак сгради и служителката ми заяви че имам данак за Москвича в размер 540лв. от 1999г. до сега .Моля ниякои да ми обясни дължа ли или не данак.
rekato
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2013, 18:33

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот atanasovt » 16 Сеп 2013, 11:23

Пичовеее, пичове това ме подсеща за вица - в американски форум задаваш въпрос и 10 човека ти отговарят. в руски форум задаваш въпрос и 10 човека ти задават пояснителни въпроси. в български форум задаваш въпрос и 10 човека ти обясняват колко си тъп.... слушайте сега внимателно няма значение кой каква професия е има значение опита....
кола с неплатени данъци няма начина да не бъдат неплатени на даден етап (въпроса е дали ще ви ги потърсят), лихва си има и тя си върви, но не е толкова голяма, глоба могат да наложат, могат и да не наложат зависи в какво настроение са, за прегледа дали ще ви го направят (защото това също е доста важно) зависи ИЗЦЯЛО ОТ СЕРВИЗА... така след като изчетох всичко написано тук и се забавлявах отидох в данъчното за кола закупена от мен 2005-та и без регистрация в данъчното..... отивате, регистрирате и казвате ето смятайте и плащам.... плащаш си данъците и нямаш ядове за актове, за глоби и пр. така...

заличена част от поста: причина нарушение на правилата за ползване
atanasovt
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Сеп 2013, 11:09

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот georgiev_sfbg » 07 Яну 2014, 22:19

ДОПК - Чл. 168. Публичното вземане се погасява:
3. по давност;
ДОПК - Чл. 171. (1) Публичните вземания се погасяват с изтичането на 5-годишен давностен срок, считано от 1 януари на годината, следваща годината, през която е следвало да се плати публичното задължение, освен ако в закон е предвиден по-кратък срок.
(2) С изтичането на 10-годишен давностен срок, считано от 1 януари на годината, следваща годината, през която е следвало да се плати публичното задължение, се погасяват всички публични вземания независимо от спирането или прекъсването на давността освен в случаите, когато задължението е отсрочено или разсрочено.
ДОПК - Чл. 174. Не подлежат на връщане доброволно платени публични задължения, изпълнени след изтичане на давностния срок, включително отписаните по реда на чл. 173.

:idea: :arrow: За целта, се подава Заявление - до ТД на НАП.
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 08 Яну 2014, 20:27

В НАП нямат думата за задължения за данък върху превозните средства! Имат думата в общината...
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот georgiev_sfbg » 08 Яну 2014, 21:26

thebeast написа:В НАП нямат думата за задължения за данък върху превозните средства! Имат думата в общината...

:!: :idea: :arrow: https://app.box.com/s/akj5en9y1a3jnilzs6aa
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 08 Яну 2014, 23:58

Това ще хване декиш за ДДС, ДДФЛ, Корп. данък, СО, ЗО и други републикански изпълнения , но не и за ДНИ, ТБО, ДПС, Тур. Данък, данък върху наследството, такса за притежаване на куче и други публични общински вземания ....
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот tuncay » 02 Юни 2014, 19:46

шефе аз си купих нова кола 2013 но не я регистрах в даначното сега квоще стане
tuncay
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2014, 19:33

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот tuncay » 02 Юни 2014, 19:53

от мене сега за 2013 и 2014 и глоба ше има нали. :(
tuncay
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2014, 19:33

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 03 Юни 2014, 20:42

Отиде един гала-обяд за глоба!
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот steisy_86 » 04 Яну 2015, 18:53

Здравейте, сдобих се с кола, която се оказа ,че не мога да зачисля в данъчното ,защото бившия собственик не е бил коректен (не е заверена) . Та в случая аз нямам вина и искам да си плащам данъците , а не мога ... Интересувам се за съвет какво трябва да сторя !?!
steisy_86
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2015, 14:51

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот doc03 » 04 Яну 2015, 19:55

steisy_86 , моля, кажете ми кой нотариус направи покупко-продажбата без документ за платен данък, защото ще ми е силно необходим. Моята е същата :-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот fbr65 » 04 Яну 2015, 20:40

doc03 написа:steisy_86 , моля, кажете ми кой нотариус направи покупко-продажбата без документ за платен данък, защото ще ми е силно необходим. Моята е същата :-)

Не бой се. Нотариуса ще ти бутне в ръцете една декларация, ще каже " На, подпиши тука"
Подписваш и работата заспива.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот doc03 » 05 Яну 2015, 00:17

fbr65 написа:
doc03 написа:steisy_86 , моля, кажете ми кой нотариус направи покупко-продажбата без документ за платен данък, защото ще ми е силно необходим. Моята е същата :-)

Не бой се. Нотариуса ще ти бутне в ръцете една декларация, ще каже " На, подпиши тука"
Подписваш и работата заспива.

Супер!
Устройва ме, аз съм купувача :)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 07 Яну 2015, 23:23

Стейси, отиваш с попълнена декларация - най-вече внимаваш да са написани трите имена и ЕГНто и докато не получиш входящ номер не си тръгваш.
Данъчно-осигурителен процесуален кодекс (ДОПК)
чл. 99, ал. 5 Приемането на декларация може да бъде отказано само ако не е подписана или не е подадена от упълномощено лице или не съдържа данните за идентификация по чл. 81, ал. 1, т. 2 и 3.
Ако се опъват, горния член им затваря устата :D
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот morka » 22 Фев 2015, 22:52

thebeast, на общинарите ДОПК им е по-непонятен и от Лао Дзъ в оригинал, дори и административно наказателната разпоредба накрая с глобата от 300 кинта трудно върши работа, щото смятат че това не ги касае :)

steisy_86, зависи кога е купена колата, възможно е да не ти се налага нищо да правиш (надявам се все пак си я регнала в КАТ)
morka
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Авг 2014, 22:24

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pisenxeto » 12 Мар 2015, 21:59

Имам и аз един въпрос с данък на МПС и ще го задам в тази тема.
Автомобила се води на мое име по талон и регистрация в КАТ.Когато я регистрирах 2010г в Общината,казаха че била семейна собственост и плащам половината данък-за съпруга ми.Аз ползвам освобождаване с решение на ТЕЛК.От две години данъка,който плащам се води на негово име и на неговото ЕГН.Днес като плащах неговата част,излезе че и аз имам данък.И останах доста очудена-изтичало ми решението на ТЕЛК на 1 септември ,но данъка е начислен от сега и от 1 май започва да тече лихва по него,защото нямам намерение да го плащам.Обяснението на служителя беше,че като занеса новото решение щели да го занулят. Ама си мисля какво ще стане ако не ми дадат решение и другото законно ли е.Срещу самата сума не пише нищо-нито за какъв срок е нито защо.До преди си важеше за цялата година,а аз като мина комисията носех новото решение и подавах молба.Моля за съвет как да постъпя?
pisenxeto
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Авг 2012, 10:04

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 13 Мар 2015, 20:16

Данъкът е за 4 месеца (период от 01.09 до 31.12.2015 г.) и върху него няма да тече лихва от 1-ви май, а евентуално от 3-ти ноември, ако не Ви освидетелстват като лице с намалена работоспособност от 50 на сто нагоре и ако не го платите до тази дата. Така че всичко ще се реши от ТЕЛК. Не е нужно нещо да правите до месец септември, освен да си вземете удостоверение за платен изискуем данък, ако прегледът е до тази дата.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pisenxeto » 14 Мар 2015, 23:58

Благодаря за отговора!
pisenxeto
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 06 Авг 2012, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 13 госта


cron