начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Място на изпълнение по чл.21 (1) и (4) от ЗДДС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Място на изпълнение по чл.21 (1) и (4) от ЗДДС

Мнениеот marmot » 06 Апр 2016, 11:56

Здравейте,
Моля за вашето компетентно мнение относно мястото на изпълнение при доставка на услуга по ЗДДС когато едновременно са налице условията по чл.21 (1) и (4) т.1 в).
Услугата е предоставяне на среда и функционалност за онлайн резервации. Доставчик е търговецът на сайта с регистрация по ЗДДС и дейност в БГ. Получателят е лице по чл.21 (1), предоставящо средство за подслон, примерно апартамент под наем, намиращо се извън БГ, в ЕС или трета страна.
marmot
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 10:37

Re: Място на изпълнение по чл.21 (1) и (4) от ЗДДС

Мнениеот marmot » 10 Апр 2016, 10:06

Добре, както ipn_1975 каза в темата за освободена доставка, явно съм си отговорил сам. Ако наистина е така, както съм сметнал и в темата за ддс на отдаване под наем, и следващите клаузи в закона са с приоритет (не знам какъв е правилния термин за това) пред предишните, то значи, че е в сила чл.21 (4) т.1 в) т.е. мястото на изпълнение е извън страната.
marmot
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 10:37


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron