начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Данъци Великобритания

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данъци Великобритания

Мнениеот nielka » 02 Май 2016, 17:52

Здравейте,

нужен ми е специалист за консултация относно излизане на българска марка за дамска мода на външния пазар и по- специално във Великобритания. Бих искала да знам всичко за данъчното облагане, наемане на персонал, осигуряване и т.н.




Благодаря предварително
nielka
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Дек 2010, 21:08

Re: Данъци Великобритания

Мнениеот borovinka » 03 Май 2016, 11:02

Здравейте,

Трябват ви счетоводител, адвокат и маркетингов консултатнт, запознати с пазара и законовите изисквания във Великобритания. Едва ли има български юристи, които в този форум да отговорят изчерпателно (и безвъзмездно) на въпросите ви.

Дори и да не поданик на Британската империя, на български специалист би му отнело доста време в ровене и сравняване на положенията в двете законодателства, за да ви каже как да действате.

Не се скъпете, организирайте си нещата от там.
Успех!
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Данъци Великобритания

Мнениеот nielka » 10 Май 2016, 19:24

Благодаря Ви за отговора borovinka,

чудесно знам какво ми е нужно и вярвайте ми изобщо няма да се скъпя. Именно за това не зададох конкретни въпроси във форума, а дадох най- обща насока за информацията, която ми е нужна. Ако прочетете отново моят първи пост, ще се уверите, че търся специалист за консултация, на когото съответно да заплатя за същата :D .




Поздрави :D
nielka
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Дек 2010, 21:08

Re: Данъци Великобритания

Мнениеот borovinka » 12 Май 2016, 15:49

Чудесно, че сте се ориентирала пазарно.

Само че не в български форум ще намерите специалист, който да ви консултира успешно и в детайли с изискванията на британското законодателство. Съответно лице, което ще е най-добре запознато с това какви са изискванията, може да намерите на Острова.

Успех!
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Данъци Великобритания

Мнениеот jhoro » 13 Май 2016, 02:56

nielka написа:Здравейте,
нужен ми е специалист за консултация относно излизане на българска марка за дамска мода на външния пазар и по- специално във Великобритания. Бих искала да знам всичко за данъчното облагане, наемане на персонал, осигуряване и т.н.
Благодаря предварително

Хайде да разделим въпросите:
1. относно маркетинга - за това ще ви трябва консултант.
2. за осчетоводяването и цялата финансова документация - ще имате нужда от счетоводител.

Адвокат не е необходим.Тук е въпроса - За какъв точно адвокат става дума? Щото на острова има няколко вида юристи.
Като начало може да прегледате страниците - Personal tax, National Insurance и HM Revenue
& Customs
в правителствения сайт Gov.uk
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Данъци Великобритания

Мнениеот pchelichka » 16 Май 2016, 09:26

nielka, ако желаеш ми пиши на лични, мога да ти дам съвет относно тези неща.
pchelichka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2012, 21:39


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron