начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Неподавана ГДД някоколко години - как да се поправя?

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неподавана ГДД някоколко години - как да се поправя?

Мнениеот saved_ » 13 Апр 2017, 17:33

Здравейте! Имам нужда от съвет и се надявам да го получа в този форум.
Ситуацията е следната: В момента съм назначена на трудов договор, като във същото време се занимавам и друга дейност във сферата на услугите. Така е обаче от 3-4 години.
Проблемът е, че не съм подавала данъчна декларация за този период. Сега осъзнавам грешката си и искам да се поправя. Също така има подаден сигнал при нои за тази допълнителна дейност или по-конкретно неиздадена касова бележка.
Въпросите ми са следните:
1. Проблем ли е това, че не съм издала касова бележка, при все че нямам фирма или не съм регистрирана като СОЛ поради факта че съм на трудов договор?
2. При евентуално прекратяване на трудовия договор, задължително ли е след това да се регистрирам като СОЛ или да открия фирма, или мога да описвам доходите си като един вид хонорар?
3. В ситуацията в която се намирам ( Неподадени данъчни декларации + сигнал за неиздадена касова бележка) какво да очаквам от данъчните?
4. Ако си платя глобата + всички данъци + лихвите за посочените 3-4 години ще бъда ли на чисто?

Моля Ви, за съвет. Знам, че сам съм се прецакал, но искам да се поправя и занапред да съм ок.
Благодаря предварително!
saved_
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Мар 2013, 14:34

Re: Неподавана ГДД някоколко години - как да се поправя?

Мнениеот thebeast » 13 Апр 2017, 21:43

Малко повече светлина по въпроса...
Тази дейност в сферата на услугите как е документирана?
Договори ли сте сключвали?
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron