начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Онлайн магазин -

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Онлайн магазин -

Мнениеот liniki » 27 Яну 2017, 16:53

Здравейте,
Искам да започна онлайн бизнес - търговия с подаръчни кошници. В кошниците ще има сувенири, бутилка алкохол, шоколад/щоколадови бонбони, кафе и може би някакви плодове.

Имам сайт и регистрация на фирма ЕООД. Сайтът ще работи само и единствено с магазин или склад на лицензирани производители и вносители на храна и алкохол, и предлага тяхната продукция (с МЕТРО най-вероятно); като физически при нас не се съхранява нищо (нямаме склад), ние сме в ролята на посредник, трябва ли да имаме някакви разрешителни и лицензи? Сайтът ще е само посредник между реално съществуващ търговски обект и краен клиент т.е. ние само опаковаме красиво нещата от МЕТРО и ги доставяме.

Благодаря за винманието.
liniki
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Фев 2016, 19:52

Re: Онлайн магазин -

Мнениеот TheOldMan » 28 Яну 2017, 02:03

Ако купувача ще ви дава парите на вас, вие ставате търговец. Търговията с алкохол води камара бумаги след себе си.
А това че ще вземете храна и ще я сложите в кошница ... ХЕИ, здравна книжка... с нищо няма да се различавате от продавачката в бакалията като изисквания.

Отделно имаш някакви идеи за регистрационен режим на онлайн търговците на храни, ма докъде стигна ... не ми се рови.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron