начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Заплатена неизпълнена услуга

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплатена неизпълнена услуга

Мнениеот angel1977 » 31 Юли 2017, 17:50

Здравейте,

Преди време дадох колата си на сервиз. Имаше повреда в двигателя и за поправката на някой части сервиза използва като подизпълнител друг сервиз.
Аз платих на сервиза, където ми беше колата, по тяхна фактура и реално не съм видял какво е било платено на подизпълнителя.
Сега разбрах, че една от частите не е била ремонтирана, защото не е имало нужда. Но аз съм заплатил за този ремонт според фактурата („поправка на глави“ те са 2 , а реално е поправена само едната.)
Въпроса ми е – имам ли право да изискам връщане на сумата по поправка на частта, която не е била поправяна. Ако да – може ли да ми посочите точка в закона, на който мога да се опра? Мога ли да подам жалба в полицията за опит за измама?

Благодаря за помощта.

Поздрави.
angel1977
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Юли 2017, 16:45

Re: Заплатена неизпълнена услуга

Мнениеот katerinakuch » 31 Юли 2017, 21:40

Може да изискате връщане на сумата по поправка на частта. Можете да претендирате неизпълнение на договорно задължение.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron