начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбрана

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот bludniq_sin » 09 Яну 2014, 18:36

Странно, че бащата не е поискал прекратяване на изпълнителното дело след като е платил.
Запорите върху дружествените дялове не пречат на фирмата да си работи :)
Относно как банките са отпускали кредити - сигурна ли сте, че имотът е единственото обезпечение по кредитите? Съмнявам се.
Относно това, че даденият пример с фирмата е неотносим към въпроса за изпълнителното дело същото важи и във вашия случай. Вие сте просто взискател по едно от вероятно няколко изпълнителни дела.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот n_ikito » 09 Яну 2014, 18:51

sisi19 написа:Мдааа, чл 152 от СК :arrow: води до чл. Чл. 64. Максималният размер на присъдената издръжка, която се изплаща от държавата по чл. 152, ал. 1 от Семейния кодекс, за 2014 г. е 80 лв.????
А разликата до пълният размер на присъдената издръжка по решение ????? :roll: :lol:

Уважаема госпожо, размерът на издръжката, не е постоянна величина, тя зависи от нуждата , но и от възможността. Водят се дела, както за увеличаването и, така и за намаляването. Ако 'оня' го закъса , рано или късно ще стигнете до 60те лв.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 18:56

Да, сигурна съм, защото два от договорите по кредитите са в мен. :wink:

Да, взискател съм както останалите. Нали това и казах, че с продажбата на този имот падат всички възбрани към него и имота излиза чист. Що се отнася до фирмите, там е друга игра.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 18:58

n_ikito написа:
sisi19 написа:Мдааа, чл 152 от СК :arrow: води до чл. Чл. 64. Максималният размер на присъдената издръжка, която се изплаща от държавата по чл. 152, ал. 1 от Семейния кодекс, за 2014 г. е 80 лв.????
А разликата до пълният размер на присъдената издръжка по решение ????? :roll: :lol:

Уважаема госпожо, размерът на издръжката, не е постоянна величина, тя зависи от нуждата , но и от възможността. Водят се дела, както за увеличаването и, така и за намаляването. Ако 'оня' го закъса , рано или късно ще стигнете до 60те лв.


Уважаеми господине. На пълно съм на ясно какви дела се водят за издръжка.
Мисля и достатъчно добре обясних какво се цели с продажбата на имота . А именно една от целите е тази.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Предишна

Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron