начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбрана

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот bludniq_sin » 09 Яну 2014, 18:36

Странно, че бащата не е поискал прекратяване на изпълнителното дело след като е платил.
Запорите върху дружествените дялове не пречат на фирмата да си работи :)
Относно как банките са отпускали кредити - сигурна ли сте, че имотът е единственото обезпечение по кредитите? Съмнявам се.
Относно това, че даденият пример с фирмата е неотносим към въпроса за изпълнителното дело същото важи и във вашия случай. Вие сте просто взискател по едно от вероятно няколко изпълнителни дела.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот n_ikito » 09 Яну 2014, 18:51

sisi19 написа:Мдааа, чл 152 от СК :arrow: води до чл. Чл. 64. Максималният размер на присъдената издръжка, която се изплаща от държавата по чл. 152, ал. 1 от Семейния кодекс, за 2014 г. е 80 лв.????
А разликата до пълният размер на присъдената издръжка по решение ????? :roll: :lol:

Уважаема госпожо, размерът на издръжката, не е постоянна величина, тя зависи от нуждата , но и от възможността. Водят се дела, както за увеличаването и, така и за намаляването. Ако 'оня' го закъса , рано или късно ще стигнете до 60те лв.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 18:56

Да, сигурна съм, защото два от договорите по кредитите са в мен. :wink:

Да, взискател съм както останалите. Нали това и казах, че с продажбата на този имот падат всички възбрани към него и имота излиза чист. Що се отнася до фирмите, там е друга игра.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 18:58

n_ikito написа:
sisi19 написа:Мдааа, чл 152 от СК :arrow: води до чл. Чл. 64. Максималният размер на присъдената издръжка, която се изплаща от държавата по чл. 152, ал. 1 от Семейния кодекс, за 2014 г. е 80 лв.????
А разликата до пълният размер на присъдената издръжка по решение ????? :roll: :lol:

Уважаема госпожо, размерът на издръжката, не е постоянна величина, тя зависи от нуждата , но и от възможността. Водят се дела, както за увеличаването и, така и за намаляването. Ако 'оня' го закъса , рано или късно ще стигнете до 60те лв.


Уважаеми господине. На пълно съм на ясно какви дела се водят за издръжка.
Мисля и достатъчно добре обясних какво се цели с продажбата на имота . А именно една от целите е тази.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Предишна

Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron