начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбрана

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 27 Дек 2013, 20:41

Ох Боже, Боже. ега си филма :roll:

Единственото което можах да отреагирам днес с оглед имота на който съм наложила възбрана за издръжката на детето си, е да пусна молба до ЧСИ който е изнесъл имота за продан, да обяви проданта за НЕВАЛИДНА, с оглед на процесуални нарушения. :?: :?: :?: :shock: :lol: :roll: :mrgreen: :arrow: Ммм, дааааа, да видим какво следва
Последна промяна sisi19 на 28 Дек 2013, 11:10, променена общо 1 път
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот windlove » 27 Дек 2013, 23:46

Следва абсолютно нищо :lol: - на подобна глупава молба дори няма и да ти отговорят!!!
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!!!
windlove
Потребител
 
Мнения: 205
Регистриран на: 15 Юли 2013, 16:38
Местоположение: София

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 28 Дек 2013, 11:13

windlove написа:Следва абсолютно нищо :lol: - на подобна глупава молба дори няма и да ти отговорят!!!


Знам, че няма да ми отговорят. Но пък поне тези които искат да купят имота ще видят, че имота има възбрана за издръжка на дете , а вилата няма редовни документи :wink:
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот windlove » 28 Дек 2013, 14:43

Предходните възбрани не бъркат купувача от публична продан. Всяка от тях се погасява след продажбата и съдебните изпълнители ще си ги заличат след като им се пусне едно съобщение с вписано постановление за възлагане. Дали искате или не продаде ли се имота възбраната ви ще се заличи.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!!!
windlove
Потребител
 
Мнения: 205
Регистриран на: 15 Юли 2013, 16:38
Местоположение: София

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 28 Дек 2013, 16:50

windlove написа:Предходните възбрани не бъркат купувача от публична продан. Всяка от тях се погасява след продажбата и съдебните изпълнители ще си ги заличат след като им се пусне едно съобщение с вписано постановление за възлагане. Дали искате или не продаде ли се имота възбраната ви ще се заличи.

Мисля, че бъркаш. Имот възбранен за издръжка на дете НЕ може да се изнася на публична продан. Това го гледах по ТВ-то. В момента се опитвам да открия този казус.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот windlove » 29 Дек 2013, 03:18

Гледаш много телевизия!!!
Изнася си се без никакъв проблем.
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!!!
windlove
Потребител
 
Мнения: 205
Регистриран на: 15 Юли 2013, 16:38
Местоположение: София

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 29 Дек 2013, 14:54

windlove написа:Гледаш много телевизия!!!
Изнася си се без никакъв проблем.


Проблема е в другите , че НЕ гледат и най-вече НЕ слушат. Ще го изнесеш -ДРУГ ПЪТ.

Да видим дали ще стане, и дали ЕВЕНТУАЛНО "купувачите" няма да съжаляват за избора си, с оглед една имотна мафия състояща се от няколко индивида.

По казуса, един съдия изпълнител - вече си замина.

Да не си замине и частен такъв.
Амбицира ме.
А най-лошото е някой да ме амбицира ;)
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот karanedeff » 29 Дек 2013, 21:11

sisi19, вероятно се заблуждаваш със случая, когато жилището е лична собственост на съпруга, то е единственото семейно жилище и е предоставено на майката и детето и - разисквахме го преди време - по принцип - не помня дали беше реален съдебен казус, но и няма значение. :arrow:
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот windlove » 30 Дек 2013, 00:51

sisi19 написа:
windlove написа:Гледаш много телевизия!!!
Изнася си се без никакъв проблем.


Проблема е в другите , че НЕ гледат и най-вече НЕ слушат. Ще го изнесеш -ДРУГ ПЪТ.

Да видим дали ще стане, и дали ЕВЕНТУАЛНО "купувачите" няма да съжаляват за избора си, с оглед една имотна мафия състояща се от няколко индивида.

По казуса, един съдия изпълнител - вече си замина.

Да не си замине и частен такъв.
Амбицира ме.
А най-лошото е някой да ме амбицира ;)


Ще те разочаровам, но говориш пълни глупости.
По твоята логика, всяко семейство с кредит ще си прави фиктивен развод с предварително издаден изпълнителен лист за издръжка, ще си налага възбрани на ипотекираните имоти и ще си щрака с пръсти докато детето навърши 18 /респективно 25/.
Отново ще повторя - говориш пълни глупости и лошото е че си вярваш. В работата ми редовно имам случаи с Дон Кихотовци, гонещи нещо нереално мислейки че са прави и пропускайки наистина реалните си възможности за защита от самонадеяност и след редица безсмислени обжалвания, след като съда ги отреже, вече са пропуснали всички срокове.
Пиши като имота се продаде и се убеди, че си нямаш идея от изпълнително производство!
Изключението ти го каза колегата по - горе, когато със съдебното решение жилището е оставено за ползване на съпругата и детето, нещо което в твоя случай няма, което пак не е проблем да се продаде просто няма как да се направи въвод във владение.
Един съвет - спри да гледаш телевизия и си намери адвокат, наясно с материята, но тъй като вече няколко колеги ти казаха едно и също, но ти си знаеш своето и аз те оставям да си чупиш главата самостоятелно.
Успех!
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!!!
windlove
Потребител
 
Мнения: 205
Регистриран на: 15 Юли 2013, 16:38
Местоположение: София

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот ivanov_p » 30 Дек 2013, 10:53

Материята е ясна. Апартамента се продава, пропуснати са реалните шансове да се вземат поне 2000 лв., бившият съпруг кандидатства за пенсия на основание преживени години в брак.

Дон Кихотовци, гонещи нещо нереално мислейки че са прави и пропускайки наистина реалните си възможности за защита от самонадеяност и след редица безсмислени обжалвания, след като съда ги отреже, вече са пропуснали всички срокове.

Това явление е първо по събираемост на вземания, според мен на него се дължат 30-40% от успешно събраните пари.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 30 Дек 2013, 13:34

Не се правя на Дон Кихот, нито на някой друг. И двамата не сте разбрали за какво става въпрос. А в момента нямам друг избор освен да се опитам да "саботирам" по някакъв начин продажбата, тъй като ЧСИ не ме уведомил за тази продажба, въпреки че по закон се считам за присъединен взискател. Практически за въпросната продажба научих съвсем случайно от чичо Гугал ;), като натдавателните предложения ще се отварят на 7.01.2013г.

Единствено Мели и Поли разбират за какво става въпрос.

Windlove, само за едно си прав, а именно: [Изключението ти го каза колегата по - горе, когато със съдебното решение жилището е оставено за ползване на съпругата и детето, нещо което в твоя случай няма, което пак не е проблем да се продаде просто няма как да се направи въвод във владение.*], което ме навежда на мисълта, че точно това е целта бившият съпруг да предприеме развод в момента с втората си съпруга.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 11:54

Ах.
Смях в залата :)
Е, вече имота го няма колкото и висока да е била обявената му цена.
Ето как с един "удар" падат всичките 7 последователни възбрани и човека си остава чист, защото дефакто вече няма нищо на негово име, чрез което да бъде удволетворено вземането на по следващите взискатели(кредитори) + Държавата :wink:

Та, мили хора. Живейте на кредит. Теглете кредити, карайте скъпи коли на лизинг, не плащайте данъци, станете кредитни МИЛИАРДЕРИ.
След това не се притеснявайте, че ще ви вземат само едното нещо дето го имате. Та вие имате достатъчно пари да си купите още 10 такива и да НЕ ги вписвате на ваше име. А може и да изнесете някой лев в офшорка, или в някоя сметка извън страната. Живота за вас ще продължи с пълна сила в охолство и лукс.
Схемата работи с пълна сила, а законодателя може само да мига на парцали след като не си е свършил работата :)
Честито на всички които имат да вземат :)

И аз започвам да живея по този начин. Защо да бъда съвестен гражданин и да изнемогвам за хапката хляб, след като закона ми дава ПЪЛНОТО ПРАВО да живея в лукс и охолие. ;)
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот ivanov_p » 09 Яну 2014, 12:16

Сега разбра ли, че с вироглавие нищо не става?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот bludniq_sin » 09 Яну 2014, 12:29

Емоционално :) То ако така се ставаше милионер отдавна да сме ги разкрили тия "глупави" банки дето не могат да си събират вземанията ;) Като казвате "имотът го няма" нали нямате предвид, че е изгорял, а че е продаден? Вашичкия ако толкова ви притеснява неизплащането на издръжка и няма с какво друго може да опитате да го плашите с прокурор, че неплащането на издръжка е престъпление по нк (ако пропусне 2 последоватлени плащания).
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот ivanov_p » 09 Яну 2014, 13:21

Вашичкия ако толкова ви притеснява неизплащането на издръжка и няма с какво друго може да опитате да го плашите с прокурор


Аз лично бих предложил човека за народна пенсия.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 13:30

bludniq_sin написа:Емоционално :) То ако така се ставаше милионер отдавна да сме ги разкрили тия "глупави" банки дето не могат да си събират вземанията ;) Като казвате "имотът го няма" нали нямате предвид, че е изгорял, а че е продаден? Вашичкия ако толкова ви притеснява неизплащането на издръжка и няма с какво друго може да опитате да го плашите с прокурор, че неплащането на издръжка е престъпление по нк (ако пропусне 2 последоватлени плащания).


Благодаря за съвета. НО не това е целта. А и да го осъдя по НК - какво от това? С какво се удволетворява вземането на едно дете с решение за присъдено нещо???

Но, тук НЕ става въпрос само за една издръжка. А въобще като цяло че законодателят НЕ Е дал норма с която да бъдат удволетворени вземанията от даден длъжник. ОСОБЕНОТО в този казус е обаче, че по нормативните уредби в нашето законодателство, законодателят погазва ПРАВОТО на дете , което вземането на присъдена издръжка следва да бъде на ПЪРВО място, тъй като същото се ползва с особени привилегии визирани в нормативни актове в които НЯМА връзка с едно подобно ИП.

ivanov_p- Моля, не слагайте всички под един знаменател. За да достигна до този извод, значи има защо.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот n_ikito » 09 Яну 2014, 14:07

Не обичам да пиша в 'такива' теми, но издръжката на децата е гарантирана. Ако 'оня' не може да я плаща, детето получава от държавата.
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 16:27

n_ikito написа:Не обичам да пиша в 'такива' теми, но издръжката на децата е гарантирана. Ако 'оня' не може да я плаща, детето получава от държавата.

:) :) :)
Мдааа, чл 152 от СК :arrow: води до чл. Чл. 64. Максималният размер на присъдената издръжка, която се изплаща от държавата по чл. 152, ал. 1 от Семейния кодекс, за 2014 г. е 80 лв.????
А разликата до пълният размер на присъдената издръжка по решение ????? :roll: :lol:
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот bludniq_sin » 09 Яну 2014, 16:46

Аз до колкото разбрах присъдената издръжка се е изплащала редовно нали? Сумата, за която имате изпълнителен лист е платена (ако правилно съм разбрал) реално и основанието за възбраната е отпаднало. До колкото разбирам съпругът ви вероятно работи и има средства да плаща издръжка така че апартаментът не се явява единствената възможност да получавате сумата която е длъжен да ви плаща. Кредиторът който има да взема 150-200 300 хил лева не би ли бил ощетен ако в този случай за някакви си 250 лв му блокират възможността да се удовлетвори. А ако е фирма на която тези пари са и необходими и в противен случай е принудена да освободи 1-2-5 служители - реално да остави семействата им без техния доход. Има много и различни гледни точки, но издръжката на детето не се гарантира само и единствено от наличието на апартамента. А възможно ли е аспирациите за спиране на публичната продан да са били породени от нещо друго прикрито зад нуждата от издръжка? Просто се питам?
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Възбрана върху имот, ипотека в голям размер, втора възбр

Мнениеот sisi19 » 09 Яну 2014, 18:13

[Аз до колкото разбрах присъдената издръжка се е изплащала редовно нали? Сумата, за която имате изпълнителен лист е платена (ако правилно съм разбрал) реално *]-ДА.

[*и основанието за възбраната е отпаднало] -ВЪЗБРАНАТА НЕ Е ВДИГНАТА. ИД не е прекратено, а е само спряно (за сега).

[*До колкото разбирам съпругът ви вероятно работи и има средства да плаща издръжка така че апартаментът не се явява единствената възможност да получавате сумата която е длъжен да ви плаща. ] -Собственик е на 3 фирми, на които дружествените дялове са запорирани от ред взискатели ;)

[Кредиторът който има да взема 150-200 300 хил лева не би ли бил ощетен ако в този случай за някакви си 250 лв му блокират възможността да се удовлетвори.*] Кредитори са Банки от които длъжника е вземал ипотечни и лизингови кредити общият размер на които възлиза над 2 милиона лева ;) -Аз пък се питам, как пък тези банки са отпускали кредити върху един и същи имот . ?

[*]А ако е фирма на която тези пари са и необходими и в противен случай е принудена да освободи 1-2-5 служители - реално да остави семействата им без техния доход. Тук влизаме в ТК, което няма касателство към даденият казус по ИД.

[*]Има много и различни гледни точки, но издръжката на детето не се гарантира само и единствено от наличието на апартамента. -Никъде не съм казала, че е апартамен. Това някой го вкара ей така в разговора тук. Няма друга правна норма, която да ми гарантира бъдещото вземане за това. Възбраната беше останала върху имота за да може да служи като обезпечителна мярака за вземането на издръжката. Но вече този имот го няма. Възможностите които са останали е длъжника да бъде съден по НК (което не ме удволетворява, защото дори и да го осъдят, полза никаква. ) Другият начин е да искам присъдената издръжка от Държавата, както вече коментирахме.

[*][А възможно ли е аспирациите за спиране на публичната продан да са били породени от нещо друго прикрито зад нуждата от издръжка*]. Тук не ви разбрах. Но съм по склонна да вярвам, че направената публична продан е част от схема, чрез която имота да се освободи от всякакви възбрани, и чрез които пак да бъдат завъртени едни големи пари ;) и респективно да породи искове за намаляне размера на издръжката или въобще нейното неизплащане като цяло .
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

ПредишнаСледваща

Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron