начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

въпрос при равностоен ипотечен кредит

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


въпрос при равностоен ипотечен кредит

Мнениеот agiven » 19 Окт 2013, 03:59

Много се извинявам, ако вече е писано по тоя въпрос. Регистрирах се тук за да получа информация и не зная колко добре се изразявам, а и не съм достатъчно добре ориентирана във форума. Та, въпросът ми е: ако двама съпрузи закупят жилище с ипотечен кредит, в който са равностойни длъжници, но след време се разведат и единия няма претенции към собствеността- какъв е начинът да се освободи от ипотеката? Ще бъда благодарна на всеки, който може да даде някаква информация!
agiven
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Окт 2013, 03:10

Re: въпрос при равностоен ипотечен кредит

Мнениеот portokal » 19 Окт 2013, 08:08

Съгласие на банката, изразено в нов договор, което ми се струва малко вероятно, или добросъвестност на другия съпруг, който да плаща доброволно вноските сам.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: въпрос при равностоен ипотечен кредит

Мнениеот agiven » 29 Окт 2013, 22:45

Благодаря! Ами ако съм поръчител на ипотечен кредит и в нотариалния акт съм включена като равностоен собственик, какво следва при развод? Ако нямам претенции относно жилището и ипотеката е изплащана само една година? Искам да знам рисковете при най-лошо стечение на обстоятелствата. И ако се стигне до продажбата му от ЧСИ, възможно ли е да се окажа длъжник на банката? Много ще ми помогнете с професионалното си мнение. Благодаря предварително!
agiven
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Окт 2013, 03:10


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron