начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот didisimeonova » 30 Ное 2013, 10:39

Здравейте!
Предстой ни закупуване на жилище в нов блок и сме наясно, че при построяването му инвеститорът е ипотекирал имота. От агенцията за недвижими имоти ни убеждават, че след като закупим имота, то ипотеката на собственика ще отпадне и ще получим съответните документи за целта.
Та въпроса ми е възможно ли е изобщо такава ситуация - да отпадне ипотеката на единичен закупен апартамент, а да остане на останалите, или трябва да сме притеснени от евентуален бъдещ проблем.
Много ви благодаря предварително!
Поздрави!
didisimeonova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Ное 2013, 10:27

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот ch3oh » 30 Ное 2013, 11:39

Колко пари платихте на агенцията за недвижими имоти?
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот didisimeonova » 30 Ное 2013, 11:46

Все още не сме нищо, но се плаща % от сумата на имота при евентуална сделка, солиден при това.
didisimeonova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Ное 2013, 10:27

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот ch3oh » 30 Ное 2013, 11:53

Значи, въпросът Ви е точно за платена консултация при адвокат.
Моля, да ми спестите нравоучението, как форумите са за взаимопомощ. Бих Ви отговорил, но искам да "пестнете" тук документ, подписан от агенцията, с който тя се отказва от комисионната си.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот didisimeonova » 30 Ное 2013, 12:02

Разбира се, че всяка услуга се заплаща, но това не означава, че човек не може да попита и във форум. С адвокат консултация ще има. Интересно ми е дали някой от личния си опит е попадал на такова нещо, а не си търся тук още някой, който да желае финансиране. Агенциите, че не си вършат работата и работят за продавача, това е друга тема, но в случая няма как да се заобиколят.
Благодаря!
didisimeonova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Ное 2013, 10:27

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот ch3oh » 30 Ное 2013, 12:17

Въпросът е за уважение към труда на хората от моята професия, а не за финансиране.Не случайно използвам измислен ник. Не сте ме финансирала, и ще продължавам да не разчитам на Вас. Дразнещото е, че хора като Вас /за съжаление е по-голямата част/, с готовност дават хиляди евра на АНИ, само защото са им посочили апартамент, но стане ли въпрос за адвокатска консултация, която е в рамките на по-малко от стотина лева започват с андрешковщините /както би се изразил един форумец, който отдавна се е отказал да влиза тук/.

P.S. АНИ работят единствено за комисионната си. Дали продавачът е собственик, има ли вписани ипотеки и искови молби, как е изпълнено строителството и други подобни са проблеми между продавача и купувача. За тях АНИ не носи отговорност. Не се сещам за друга тяхна отговорност, освен да "пипнат" комисионната.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот n_ikito » 30 Ное 2013, 12:25

didisimeonova написа:Здравейте!
Предстой ни закупуване на жилище в нов блок и сме наясно, че при построяването му инвеститорът е ипотекирал имота. От агенцията за недвижими имоти ни убеждават, че след като закупим имота, то ипотеката на собственика ще отпадне и ще получим съответните документи за целта.
Та въпроса ми е възможно ли е изобщо такава ситуация - да отпадне ипотеката на единичен закупен апартамент, а да остане на останалите, или трябва да сме притеснени от евентуален бъдещ проблем.
Много ви благодаря предварително!
Поздрави!

Освен с продавачът, задължително следва да се договорите и с ипотекарния кредитор. От него зависи 'отпадането' на ипотеката. Наглед не особено сложна, ситуацията изисква намеса на компетентен юрист, който да защитава Вашите интереси в ситуацията. Нито агенцията, нито продавача или пък кредитора ще направят това...
Успех...

П.П. Агенциите продават информация...скъпо, нескъпо, хората сами отиват при тях и ....плащат. Защо се скъпят относно адвокатските услуги....не знам.
Последна промяна n_ikito на 30 Ное 2013, 12:40, променена общо 2 пъти
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот didisimeonova » 30 Ное 2013, 12:37

Благодаря за информацията. Консултация с адвокат ще има при всички случай, но си мисля, че колкото повече мнения, по-добре. Иначе от АНИ ни казаха, че при самото прехвърляне се издавало документ за отпадането на ипотеката, пък кой знае...
П.С. Уважавам професията ви, аз също работя в уважавана сфера, но това не ме възпира всекидневно да давам съвети и консултации на хора, без да чакам нещо в замяна. Въпрос на идеология предполагам.
Приятна практика.
didisimeonova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Ное 2013, 10:27

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот fbr65 » 30 Ное 2013, 17:43

Знам че цената на такъв имот е атрактивна, но трябва да очаквате голям батак в тази сделка. Както казвате
didisimeonova написа: Интересно ми е дали някой от личния си опит е попадал на такова нещо, а не си търся тук още някой, който да желае финансиране.
точно по този път съм минал, и адвокат съм имал, който си получи добър хонорар, но не си направи труда да провери в агенцията по вписванията, и в деня на сделката се оказа, че върху имота има и друга ипотека, освен ипотеката на кредитора с който се бяхме договорили. Накрая се получава така, че имате платени какви ли не такси и хонорари, за адвокатски услуги, за изготвяне на нотариален акт, а нямате имот. Така че, съвета ми е, бягайте далеч от подобна сделка. Въобще, с АНИ в преговори не влизайте, а проверките в АВ си ги правете лично.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот ivan_lawyer » 30 Ное 2013, 18:00

Няма нищо неточно агенцията да си вземе комисиона, то е за връзка и е посредничество. Хонорар на адвокат се плаща за съвет, консултация, а не за положени усилия, когато говорим за консултации извън процеса по водене на дело. Така се остойностява труд, но отделно има и положени усилия. Говорим относно граждански договор. Тоест търговски аспект, влагат се усилия, на практика това е.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Отпадане на ипотека на единичен апартамент

Мнениеот barakuda » 01 Дек 2013, 19:06

Не плашете човека излишно. И не е нужно да се мразят агенциите са недвижими имоти, те си имат своето място, юристите - своето. На човекът, който ще купува ипотекиран имот, му трябват основно две неща- удостоверение за тежести, което ще му извадят посредниците, от от което да види колко и към кого са ипотеките, и, в случай, че ипотеката е само една и е към банка, му трябва писмо от банката срещу каква сума и платима по коя сметка би заличила частично ипотеката върху конкретния имот.
Също така може да се види с кой нотариус работи въпросния строител и да ходи да пита при нотариуса, едва ли ще е първият случай от строежа, който се изповядва. По-спокойно, по принцип няма нищо сложно в това да се купи ипотекиран апартамент.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron