начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Може ли да разделим ипотекиран имот?

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Може ли да разделим ипотекиран имот?

Мнениеот radostina78 » 10 Мар 2014, 20:28

Живеем в кооперация с трима съкооператори,нашия етаж и таванската ни част е ипотекирана(това са два самостоятелни жилищни апартамента,но на един нотариален акт-имота е на баща ми/не е починал)Имаме клауза с банката,че можем сами да си продадем имота.Банката си иска само парите!Аз искам да си закупя нашия етаж,намерихме и купувачи за таванската част,до тук добре така изчистваме ипотеката,но започнахме процедура за разделяне на имота и се стига до там,че без подпис на съкооператорка (на времето на устна уговорка както тя вдигна таванската си част така и ние направихме и санитарен възел(тя също направи залепени са на една стена ) ,които се падат под неиния хол заради това не искат без неин подпис да пуснат скиците в кадастъра )Тя ясно ми даде да се разбере ,че няма да подпише.Въпросът ми е: Имам ли друг начин за разделяне на имота ?Аз не мога да закупя всичко непосилно ми е,дали може да се намери някаква вратичка да поделим с баща ми имота.Нямаме време вноските от 1000лв. на месец са непосилни.Благодаря предварително на всички които ще се включат!
radostina78
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2014, 20:02

Re: Може ли да разделим ипотекиран имот?

Мнениеот barakuda » 10 Мар 2014, 21:53

Таванската част ипотекирана ли е и самостоятелен обект (жилище, ателие, друго) ли е? Може би не е разделена със съсобственичката или нямате строителните книжа и от АГКК не са сигурни за границите? Питайте някой нотариус, ако може да ви пусне един констативен акт, след като вещо лице заснеме имота.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Може ли да разделим ипотекиран имот?

Мнениеот radostina78 » 10 Мар 2014, 22:42

Целия имот е ипотекиран(на един нотариален акт)след като намерихме купувачи за таванската част ,започнахме да вадим док.за да го разделим .От 20год.е този таван няма сменен статут,стига се до съседския подпис ,има ли вариант нещо с заварено положение(извинявам се ,че не съм много на ясно с нещата) или давност.
Всичко си е разделено между 3-ма съкооператори (къща на 3 етажа с таванска част)всеки си има етаж+таван и е собственик границите са ясни.
Благодаря за съвета още утре ще посетя нотариус!
radostina78
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2014, 20:02

Re: Може ли да разделим ипотекиран имот?

Мнениеот kdkrastev1234 » 11 Мар 2014, 08:03

Говорете и с банката. Дори и да мине делбата/продажбата, за заличаването на ипотеката ще ви трябва изричното й съгласие.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron