начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

служебен абонамент общинско парко място

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


служебен абонамент общинско парко място

Мнениеот pitasht » 28 Апр 2016, 14:40

Здравейте днес рано сутринта дойдоха хора пред сградата където имам офис и разчертаха земята като явно ще определят парко места. същите ще се дадат на едни от магазините, с които вече имахме конфликти т.к. поставяха самоволно конуси пред магазина.
Порових се в нета но в Наредбата на нашата община не намерих изобщо съществуваща такса за т.нар. служебен абонамент или на някакъв вид такса и останах озадачена.
Питането ми е какъв е редът за определяне на парко местата - служебе абонамент от страна на общината?
Трябва решение на ОСъвет което предварително да определи кои места са такива после някакъв търг и накрая определяне на печелившите или друг начин?
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: служебен абонамент общинско парко място

Мнениеот pitasht » 28 Апр 2016, 15:31

Ето какво намерих в Наредбата
Чл. 12. (1) Кметът на Община определя реда и условията за ползване на места за
паркиране за служебни нужди срещу заплащане, освен за автомобилите със специално
предназначение или снабдени с необходимите пропуски.
не знам защо си мислех че това следва да го извърши ОСъвет може би като вид наемно правоотношение - отдава се под наем ползване на терен, който е общинска собственост и то мисля публична- така мисля са пътищата в общината
(2) На улици, площади и паркинги в Централната градска част - общинска собственост,
където търсенето на места за паркиране е по-голямо от предлагането, кметът определя зони
за платено паркиране на леки и лекотоварни автомобили с общо тегло до 2.5
тона, и на автобуси до 14 пътнически места.
(3) Със заповед на Кмета на Община се определят места за спиране, паркиране и
престой на пътни превозни средства, управлявани или превозващи хора с увреждания.
(4) Забранено е ползването без заплащане на места за платено паркиране на превозни средства.
(5) За нарушенията на Чл.12, ал.4 се налагат глоба в размер на 20 лв.
(6) Общински съвет определя таксите за кратковременно и абонаментно паркиране в
Наредбата за определянето и администрирането на местните такси и цените на услугите в Община , съгласно
Чл.9 от ЗМДТ
И тези ги намерих 30лв на брой място за един месец.
(7) Административни и обслужващи звена, които изцяло се издържат от общинския бюджет,
ползват за служебни нужди безплатно места за паркиране, означени по съответния начин.
(8) Не се допуска преотстъпване на местата за паркиране, разрешени по реда на ал.1 и 7.
(9) За нарушаване на чл.12, ал.8 се налага глоба в размер на 50лв.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron