начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Условия на повторност

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Условия на повторност

Мнениеот king_diamond » 02 Юли 2016, 20:13

Здравейте,въпросът ми е кой член от ЗДВП,урежда сроковете според които едно нарушение е извършено в условията на повторност? Една статия събуди интересът ми и бая порових,но явно не знам къде да търся. Благодаря предварително!
king_diamond
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 23 Авг 2010, 15:28

Re: Условия на повторност

Мнениеот jhoro » 02 Юли 2016, 22:15

king_diamond написа:Здравейте,въпросът ми е кой член от ЗДВП,урежда сроковете според които едно нарушение е извършено в условията на повторност? Една статия събуди интересът ми и бая порових,но явно не знам къде да търся. Благодаря предварително!

Елементарно Уотсън.
Допълнителни разпоредби
§ 6. По смисъла на този закон:
33. "Повторно" е нарушението, извършено в едногодишен срок, а в случаите по чл. 174, ал. 2 - в двегодишен срок от влизането в сила на наказателното постановление, с което на нарушителя е наложено наказание за същото по вид нарушение. Когато наказанието е лишаване от право да се управлява моторно превозно средство, срокът започва да тече от неговото изтърпяване.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Условия на повторност

Мнениеот king_diamond » 30 Авг 2016, 20:11

Благодаря за конкретния отговор!
king_diamond
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 23 Авг 2010, 15:28


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron