начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Поредица от електронни фишове от една и съща камера

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Поредица от електронни фишове от една и съща камера

Мнениеот nikirep » 01 Авг 2016, 16:57

Здравейте,

Днес получих 2 фиша от една и съща камера по едно и също време сутрин в 2 различни дни на място където съм си мислил, че ограничението на скороста е по-високо.
(Фиша е издаден на основание член 189, алинея 4, във връзка с член 182, алинея 1, точка 3 от ЗДвП)

Не оспорвам истинноста на фишовете и ще ги платя.

Проблемът ми е, че тази камера е разположена на място от където аз минавам всяка сутрин за работа и фишовете са от 2 сутрини, като единият е от преди месец и половина а другия от преди близо 2 месеца.
И подозренията ми са, че ще получа още няколко фиша от същата камера за същото нарушение.

Бих ли могъл по някакъв начин да обжалвам последващите фишове, защото поука си вземам след първия и реално ако ми беше връчен на време нямаше да има последващи нарушения?

Благодаря!
nikirep
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2016, 16:46

Re: Поредица от електронни фишове от една и съща камера

Мнениеот jhoro » 01 Авг 2016, 17:24

nikirep написа:Здравейте,
Днес получих 2 фиша от една и съща камера по едно и също време сутрин в 2 различни дни на място където съм си мислил, че ограничението на скороста е по-високо.
(Фиша е издаден на основание член 189, алинея 4, във връзка с член 182, алинея 1, точка 3 от ЗДвП)
Не оспорвам истинноста на фишовете и ще ги платя.
Проблемът ми е, че тази камера е разположена на място от където аз минавам всяка сутрин за работа и фишовете са от 2 сутрини, като единият е от преди месец и половина а другия от преди близо 2 месеца.
И подозренията ми са, че ще получа още няколко фиша от същата камера за същото нарушение.
Бих ли могъл по някакъв начин да обжалвам последващите фишове, защото поука си вземам след първия и реално ако ми беше връчен на време нямаше да има последващи нарушения?
Благодаря!

Здрасти. Отговора е НЕ.
Щом има камера за скорост - преди нея е имало и знак за ограничение. Вероятно и знак за самата камера.

Така зададен въпроса прилича на един друг - "Ако пътувам, без винетен стикер, от София за Бургас и на "Църна маца" ме глобят - мога ли до Бургас да не купувам винетка?"

"Глупавите" англичани имат едно друго нещо - като на снимката
Изображение
Има радар, показва ти колко ти е скоростта и ти казва евентуално да намалиш. Не снима и няма санкция.
Ама щото идеята е превенция - не глоби. Щот са глупави.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Поредица от електронни фишове от една и съща камера

Мнениеот nikirep » 01 Авг 2016, 17:45

Напълно съм съгласен и вероятно не съм прав. Но в случая получавам фишовете с голямо закъснение - до 2 месеца след нарушението. Не е ли целта да ме глобят за да се поправя ...

Когато те глобят редови катаджии на другия ден си си взел поука и внимаваш, защото наказанието е на момента не след 2 месеца.

А моята аналогия е: аз съм КАТ и поставям 4 мобилни камери една след друга, през 10 метра. Всичките ме снимат - дали трябва да платя 4 фиша :)
nikirep
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Авг 2016, 16:46


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron