начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отнета книжка за алкохол, повторно

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отнета книжка за алкохол, повторно

Мнениеот dido11 » 11 Окт 2016, 23:20

Здравейте,

Изпаднах в следната ситуация:
1. Отнеха ми книжката за алкохол над 1.2 на 12.6.2015г.
Бях осъден на 6 месеца пробация и 10 месеца без книжка. Изтърпях наказанието, минах психо тест на 13.4.2016г и си взех книжката.

2. На 2.6.2016г книжката ми отново беше отнета за шофиране с 0.57% алкохол, и бях осъден на 5 месеца без книжка, 1500лв глоба и 6 месеца условна с 3 години изпитателен срок.

3. Предстои ми да изтече наказанието за лишаване от книжка на 3.11.2016г, но за да получа книжката си, трябва да се явя на психотест.

4. Оказва се, че нямам право да се явя за втори път на психотест в рамките на 12 месеца, тъй като системата им не го позволява. И най-рано мога да бъда допуснат на 13.4.2017г.

Върпосите ми са следните:
1. Какво мога да направя, за да си взема книжката щом ми изтече наказанието (3.11.2016г?)
2. Ако не мога да си получа книжката на 3.11.2016г., то имам ли право да управлявам МПС с задържана от КАТ книжка, въпреки, че ми е изтекло наказанието? Ако не - какво би било наказанието, ако ме спрат за проверка?
3. Някой ми спомена, че мога да изкарам Ц категория в тази ситуация, т.е. да мина психотест за Ц и т.н. и да си взема книжката веднага, щом я изкарам

Благодаря ви предварително!
dido11
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2016, 23:16

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron