начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Връщане на СУМПС

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Връщане на СУМПС

Мнениеот pench000 » 09 Дек 2016, 00:35

Преди 11 месеца бях спрян за проверка от КАТ и след тест с дрегер бе установено, че управлявам с 1,26 промила алкохол в кръвта, след което ми бе отнето СУМПС. В този случай трябваше да бъде образувано процес срещу мене при условията на бързото производство, но все още няма внесен обвинителен акт, камо ли да е насрочено заседание. След като на основание чл. 190, ал. 2 от Закона за движение по пътищата наказанието "лишаване от право да се управлява моторно превозно средство" тече от датата на изземването на свидетелството за управление, а съгласно НАРЕДБА № I-157 ОТ 1 ОКТОМВРИ 2002 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗДАВАНЕ НА СВИДЕТЕЛСТВО ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА МОТОРНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА, ОТЧЕТА НА ВОДАЧИТЕ И ТЯХНАТА ДИСЦИПЛИНА

Чл. 24. (1) В зависимост от основанието за отнемането му свидетелството за управление се връща след:
1. изтичане срока на наложеното наказание "лишаване от право да се управлява МПС";
2. (изм. - ДВ, бр. 18 от 2013 г., в сила от 22.02.2013 г.) отпадане на основанието по чл. 171, т. 1, букви "а", "г", "д" или "е" от ЗДвП;
3. успешно полагане на проверочен изпит;
4. получаване на протокол от химическа експертиза със заключение, че съдържанието на алкохол в кръвта на водача е до 0,5 на хиляда;
5. изминаване на шестмесечен срок от отнемането на свидетелството за управление на водач, за който е установено, че е управлявал МПС с концентрация на алкохол в кръвта си над 0,5 на хиляда, без да има влязло в сила наказателно постановление или съдебен акт,
очевидно 6-месечния срок е изтекъл а аз нямам влязло в сил наказателно постановление или акт,
Бихте ли ми казали каква е процедурата, за да си получа СУМПС обратно?
pench000
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Дек 2016, 23:02

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron