начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Акт за минаване на червен светофар

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Акт за минаване на червен светофар

Мнениеот sasho0o » 03 Яну 2017, 16:52

Здравейте,
накратко ще обясня случая в който ми написаха акт за преминаване на червен светофар.

Случката е в пиков час. Втора кола съм на крастовището. Светва зелено и навлизам в кръстовището. Тъй като е пиков час излизам от кръстовището вече на червено, но съм на 3 метра преди да излеза, съответно назад не мога да се върна. Полицая ме спира и ми казва, че съм минал на червено, а аз му казвам, че съм навлязал на зелено, но е пиков час и съм останал в кръстовището, а той ми отвръща "не не навлезе на червено!" и така ми написа акт за преминаване на червено.

Написах възражение, че съм преминал на зелен светофар.

Въпроса ми има ли смисъл да обжалвам НП и изобщо мога ли да докажа, че не съм навлязъл в кръстовището на червено?
Последна промяна sasho0o на 04 Яну 2017, 10:20, променена общо 1 път
sasho0o
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2017, 16:35

Re: Акт за минаване на червен светофар

Мнениеот kdkrastev1234 » 03 Яну 2017, 18:22

Има, можеш
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Акт за минаване на червен светофар

Мнениеот chinchilla » 11 Яну 2017, 14:27

Задължително е да обжалваш акта пред КАТ. След това и НП пред съда. „От собствен опит казвам, че всяко от три обжалвания от моя страна срещу НП на КАТ ( две НП ) и едно лишаване за срок от 6 мес. - обжалвано в админ. съд , спечелих . Така и успях да си взема книжката 2014 година
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Акт за минаване на червен светофар

Мнениеот sasho0o » 16 Яну 2017, 15:24

Здравейте,
След като ми излезе НП в 7 дневен срок пускам жалбата и карам с НП един месец от датата на връчване. Талона не ми го връщат докато не платя глобата. Тъй като разглеждането на жалбата в съда и излизането на решението няма да стане за един месец, имам ли право да управлявам МПС през това време и ако имам кое ще замества талона за периода след изтичане на единия месец до излизане на решението ?

НП не може да се презаверява или да му се удължи периода...
sasho0o
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2017, 16:35

Re: Акт за минаване на червен светофар

Мнениеот kolegat » 16 Яну 2017, 17:08

sasho0o написа:
НП не може да се презаверява или да му се удължи периода...


Именно НП ти замества талона. След като го обжалваш, ще ти сложат печат върху НП, че се обжалва пред съда, и си караш спокойно до приключване на делото. НП не се пезаверява като АУАН.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Акт за минаване на червен светофар

Мнениеот sasho0o » 17 Яну 2017, 21:56

Аха благодаря за отговора !
sasho0o
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Яну 2017, 16:35


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron