начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Закупуване на пространство за паркинг

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Закупуване на пространство за паркинг

Мнениеот ingemar » 23 Яну 2017, 17:59

Здравейте на всички! Живея в доста окаяно градче с много изоставени складове, казарми, заводи и други бараки. Имам идея да купя едно от тия места, за да направя охраняем паркниг, понеже за моя врачански квартал това ще изглежда като космодрум на Луната, и да го пусна на ниски цени, за да могат хората да не се притесняват за колите си, с които ходят на работа до софия. Проблемът е, че не знам откъде да разбера чия собственост е мястото и има ли някаква слъжна процедура за откупуване на имота. Към кого и как всъщност трябва да се обърна? Ще се радвам някой да се опита да ми разясни в общи линии за какво иде реч. Така или иначе със сигурност ще ползвам адвокат във връзка с това начинание ако се реша, така че няма да ощетя с пари гилдията, просто искам да знам как стоят нещата от правната им страна, за да не бъда абсолютен невежа.
ingemar
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2017, 17:40

Re: Закупуване на пространство за паркинг

Мнениеот ivanov_p » 23 Яну 2017, 18:34

Отиваш в имотния регистър и питаш какво да направиш за да разбереш кои са собствениците на тези и тези имоти.
Това, че са изоставени обаче не означава, че някой ще тръгне да продава.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Закупуване на пространство за паркинг

Мнениеот vili_spasova » 24 Яну 2017, 13:57

Хм, дали ще могат да помогнат на гражданина в Имотния регистър. Според мен е хубаво да си хареса имот и първо да попита в техническата служба в общината кой номер е имота, в кой квартал..., има ли административен адрес и може, ако има късмет да разбере и на кой собственик се води. Т.е. да си запише приемен час в общината и да пита поне кой номер е имота и на кой адрес. Така ще може да се ориентира и каква квадратура е имота. После "въоръжен" с тези данни има по-голям шанс за справка в имотния регистър.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Закупуване на пространство за паркинг

Мнениеот ingemar » 25 Яну 2017, 16:34

А как да разбера с какви разрешителни трябва да се сдобия и колко ще струват горе-долу?
ingemar
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2017, 17:40


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron