начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Относно електронен фиш на КАТ.

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Относно електронен фиш на КАТ.

Мнениеот thejaguar » 06 Фев 2017, 18:45

Здравейте, предния петък (27.01) получих е-фиш от КАТ, за превишена скорост.
(Превишение с 13 км./ч.-установена скорост, в нас.място). Писмото е било оставено от
куриерската фирма, като лично предадена на нашите(не на мен). Към е-фиша
има Указания, в които пише, какъв уред е използван, сертифициран от Българския институт по метрология през 10.2010 год. Нарушението е било заснето (пише че има и прикрепена снимка от Клип, но такава липсва)в
населено място, като пол. кола се беше 'скрила' в 1 отбивка...както и никъде
нямаше поставен знак Е24(или др.)указващ радар... А това, доколкото разбрах
не е по Наредбата. В петък изтича срокът за обжалване, като смятах да го
направя точно по тази причина.
Ще Ви бъда благодарен, ако ми дадете съвет. Струва ли си? Тя глобата, не че е голяма, но... ми е първата (за 10 + год.)
Поздрави.
thejaguar
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Юни 2014, 23:40

Re: Относно електронен фиш на КАТ.

Мнениеот ivanov_p » 06 Фев 2017, 20:24

За измерване на каквото и да е трябва да има сертифициран уред, а този уред да е минал на първоначална и последващи проверки от оторизирани лаборатории, като срокът за тези проверки е различен. Има наредба за средствата за измерване и т.н., където може да се види дали са правени последващи проверки, защото сертифицирането няма как да е порочно.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Относно електронен фиш на КАТ.

Мнениеот kolegat » 07 Фев 2017, 01:35

thejaguar написа:Здравейте, предния петък (27.01) получих е-фиш от КАТ, за превишена скорост.
(Превишение с 13 км./ч.-установена скорост, в нас.място). Писмото е било оставено от
куриерската фирма, като лично предадена на нашите(не на мен). Към е-фиша
има Указания, в които пише, какъв уред е използван, сертифициран от Българския институт по метрология през 10.2010 год. Нарушението е било заснето (пише че има и прикрепена снимка от Клип, но такава липсва)в
населено място, като пол. кола се беше 'скрила' в 1 отбивка...както и никъде
нямаше поставен знак Е24(или др.)указващ радар... А това, доколкото разбрах
не е по Наредбата. В петък изтича срокът за обжалване, като смятах да го
направя точно по тази причина.
Ще Ви бъда благодарен, ако ми дадете съвет. Струва ли си? Тя глобата, не че е голяма, но... ми е първата (за 10 + год.)
Поздрави.


Ако няма знак Е24 съдът ще го отмени. Но липсата на този знак трябва да се докаже. Наличието на знака се доказва със снимка. Милиционерите може да сложили знака, да са го снимали, и после да са го прибрали. Ще приложат снимката по делото и съдът ще приеме, че е имало знак. А може наистина да е имало, но просто да не сте го видели, тъй като приносимия Е24 е доста по-нисък от нормалния знак. Вие си преценете дали има смисъл да го жалите.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Относно електронен фиш на КАТ.

Мнениеот thejaguar » 07 Фев 2017, 10:04

Благодаря и на двамата, за отговорите.
относно уреда, сигурно там всичко е точно. Но в писмото пише, че е с Удостоверение от 2010 г.и към момента на използване е технически изправно.
Относно знака... И аз прочетох за снимането и си помислих за същото, слагат знака, снимат и го махат...но се надявам, да не са постъпили така... и да се вижда на клипа, че го няма. Ето още веднъж, каква полза би имала от видеорегистратори във всяка кола... Аз съм решил да обжалвам. Пък най-много, да платя пълната сума. Още веднъж, благодарности.
thejaguar
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Юни 2014, 23:40

Re: Относно електронен фиш на КАТ.

Мнениеот kpts_ » 07 Фев 2017, 10:27

Голям проблем този знак и тази техническа изправност, и скритата кола?!
А за превишението нито дума. То не се оспорва, то си е нормално нещо. :roll:

Обжалвайте!
Така ще се успокоите, че може би сте надлъгали системата и пак може би ще превишавате разрешеното с мисълта, че другите са по-грешни от вас. :?
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Относно електронен фиш на КАТ.

Мнениеот hobit » 07 Фев 2017, 19:54

Събирайте пари за глобата. Реално и двете страни сте в закононарушение. Вие сте карали с 16 км над разрешената скорост/ имате 3 км бонус, което не ви топли изобщо/, а познавайки манталитета на българските ченгета съм сигурен, че когато са започнали работа в конкретния пътен участък, са поставили знак и са го снимали, за да си вържат гащите при последващи обжалвания. После разбира се знака се прибира в багажника на патрулката и започват да снимат. Срещу тази порочна практика, решението е само видеорегистратор в колата на шофьора. Все пак може да опитате обжалване, най-много да загубите 30% бонус от глобата. Разгледайте внимателно снимката с поставения пътен знак - има едни минимални разстояния за поставяне на пътни знаци и преместваеми съоръжения, заложени в наредбата за сигнализиране на пътищата с пътни знаци. Ако знакът е поставен непосредствено или на по-малко от 100 метра/по спомен/ преди засадата, има голяма вероятност ел. фиш да бъде отменен.
hobit
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:02

Re: Относно електронен фиш на КАТ.

Мнениеот thejaguar » 07 Фев 2017, 20:52

Благодаря.
И аз тъй предполагам(че е засечено 16 км./ч. И след приспадането остава 13, но понеже няма включена снимка, макар че в Уведомлението пише за такава(че се изпраща). Знак нямаше, със сигурност... а дали е направено, както допускате, ще разберем.
То явно е тяхна 'редовна' практика това(точно на тукашните полицаи), намерих почти същия казус... но скоро ще проличи 'бяло - черно'.
ПП. Относно по-горния пост, за вината... дето нищо не съм бил казал, казах го, има превишение с 13 км./ч. Но не се чувствам гузен, защо търся начин за обжалване, защото 'Държавата не бива да залага клопки на своите граждани'... и когато нещата не са по правилата...
thejaguar
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Юни 2014, 23:40


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron