начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Плащане на наказателно постановление

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Плащане на наказателно постановление

Мнениеот neva_kee » 11 Апр 2017, 21:10

Здравейте,

попаднах в следната ситуация:

Служител на КАТ Пазарджик ми състави акт за невалидно СУМПС ( книжката беше изтекла преди 6 години).Бях наясно с това,но живея в чужбина ( ЕС).
Иззети ми бяха рег.номера ( :!: ), талон на колата и невалидното свидетелство ( според служителя, няма никакво значение,че колата е с чужда регистрация). Според това което намерих като законови клаузи - това е положението - не съм обжалвал.

Проблема е следния:

Тъй като, последния ми постоянен адрес в България е в гр. София,от 11 години работя и живея в чужбина и нямам никакъв достъп или информация кой живее на адреса,не мога да си взема наказателното постановление за да го платя. Опита ми да оставя алтернативен адрес на който да бъде изпратено наказателното постановление беше приет с надсмешка и игнорация.

Мислите ли, че е възможно да си платя НП в КАТ София при представяне на валиден документ за самоличност и без наказателното постановление ?

Поздрави.
/Стани
neva_kee
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Апр 2017, 20:53

Re: Плащане на наказателно постановление

Мнениеот bobi9 » 12 Апр 2017, 09:41

Там където живеете, с изтеклата книжка ли карате?
Не знам какво значи приели с надсмешка? Щом не живеете тук постоянно им дайте адреса където стесе установил преимуществено да живеете. Надявам се да е в някоя далечна европейска страна, да дойдат да ви го връчат. Ако имате адрес все пак тук, посочете им го в една молба, която заведете в деловодството на КАТ Пазарджик. Нямат право да я откажат.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron