начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

1/2 и.ч. на търг

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


1/2 и.ч. на търг

Мнениеот votpuska » 22 Сеп 2016, 22:18

ЧСИ предлага 1/2 от апетитен тристаен (подразбира се - на атрактивна цена). Разбира се, семейството продължава да го обитава, спейки на ухо, че няма да се намери мераклия. :D Аз обаче имам инвестиционни намерения и смятам да "излъжа" надеждите им. Като след като купя половината ще поискам незабавно въвод. Не че имам намерение да се бутаме пред кухненската мивка и да делим дивана пред ТВ-то. :mrgreen: :mrgreen: Смятам да поканя "гости" обаче - 7-8 мигранти (легални, пуснати на външен адрес) :lol: С регистрация, чиста работа.
Интересно ми е какво е вашето (юридическо :!: :!: :!: ) мнение, какъв развой на авантюрата да очакваме? :)
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Сеп 2016, 09:07

Много нечисто като идея - ако не са стабилни - можете да подбиете цената, но на практика - няма да можете да сплашите никой.
Имате паритетни права - 1-1, тоест дори не можете да изберете стая за живеене.
Трябва да водите делба, това е цялата работа.
Ако наемат опитен адвокат - ще гледате отдалече развоя на събитията.
Какви емигранти - може и да стане по този начин. На една ѝ изскубаха жиците на електричеството - ма буквално - разорана беше цялата стена, на входа - чак до таблото.
Всякакви тормози съм се нагледал, дет не ми е и работа.

Успех.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот votpuska » 23 Сеп 2016, 13:34

Мерси. Делба разбира се няма как да стане, знаете условията - два входа, две бани.. Това си е нормален ап.
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот Melly » 23 Сеп 2016, 13:54

votpuska написа:Мерси. Делба разбира се няма как да стане, знаете условията - два входа, две бани.. Това си е нормален ап.

Що да няма как? Отново имотът се изнася на ПП и ... :D
Преценявайки плюсовете и минусите за купувача от предходната ПП, то за него ще натежат по-скоро минусите като цяло в цифрово изражение.
И най-вероятно той ще се окаже в неизгодна позиция - първоначално апетитният залък накрая ще вгорчи живота му.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот gridiron » 23 Сеп 2016, 14:56

votpuska написа: Смятам да поканя "гости" обаче - 7-8 мигранти (легални, пуснати на външен адрес) :lol: С регистрация, чиста работа.


Много ми допадна идеята ви
И аз искам във вила на апетитно място да настаня/ настаним мигранти. Как да се свържа с хора(играчи) които работят с мигранти?. Аз пари не искам! За стимул ще кажа , че вилата е на св Константин и Елена Ако трябва на лични ми пишете
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот astika » 23 Сеп 2016, 15:55

votpuska написа:ЧСИ предлага 1/2 от апетитен тристаен (подразбира се - на атрактивна цена). Разбира се, семейството продължава да го обитава, спейки на ухо, че няма да се намери мераклия. :D Аз обаче имам инвестиционни намерения и смятам да "излъжа" надеждите им. Като след като купя половината ще поискам незабавно въвод. Не че имам намерение да се бутаме пред кухненската мивка и да делим дивана пред ТВ-то. :mrgreen: :mrgreen: Смятам да поканя "гости" обаче - 7-8 мигранти (легални, пуснати на външен адрес) :lol: С регистрация, чиста работа.
Интересно ми е какво е вашето (юридическо :!: :!: :!: ) мнение, какъв развой на авантюрата да очакваме? :)


тъпо.........
щом имаш инвестционни намерения, говори с хората и след като откупиш едната втора, им я прехвърли срещу ипотека на целия имот в твоя полза.
Предимства: ще имаш цял имот за обезпечение на цената на 1/2
А......хорицата щом са стигнали до тук, в някой слънчев ден ще го закъсат и с вноските към теб, а ако (дано са живи и здрави) се разплатят с теб - пак ще си на плюс.
Няма да се занимаваш с мигранти и най-вече няма да стресираш хората, които ще са най-потърпевши от твоето желание да добараш "апетитен имот"
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Сеп 2016, 16:34

Придобиват се имоти по този начин - но ми се струва лукративен, не че съм Свети Иван Рилски, но вече не се занимавам с измами. Сега съм бодигард по-скоро, един вид треньор. Имах поне 4 измами на година. На Аксаков апартамента не успяха - разделих на две исковите претенции и това е. На НДК го взеха - с участието на РПУ-то и си го записа фирмата на бившата Тото-шефка. На корекома в Люлин - го запалиха - тамсъвсем нямах работа да ходя и така.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот ivanov_p » 23 Сеп 2016, 18:42

Егати глупостите! Въвод не може да стане. Вариантите са делба и продажба, съответно изкупуване или търсене на обезщетение за ползване.
Емигрантите са уязвими без значение дали са с документи или не. Никога няма да се хванат на тази история.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот teogeo » 23 Сеп 2016, 21:18

votpuska написа:Мерси. Делба разбира се няма как да стане, знаете условията - два входа, две бани.. Това си е нормален ап.


нека да позная. Ти си милицай...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот votpuska » 24 Сеп 2016, 00:25

Melly написа:
votpuska написа:Мерси. Делба разбира се няма как да стане, знаете условията - два входа, две бани.. Това си е нормален ап.

Що да няма как? Отново имотът се изнася на ПП и ... :D


Тц.. еее, верно бе. Добре че пуснах темата значи, имало какво да ми подскажат, как не се сетих за това. :D
Мерси.

astika написа:щом имаш инвестционни намерения, говори с хората и след като откупиш едната втора, им я прехвърли срещу ипотека на целия имот в твоя полза.
Предимства: ще имаш цял имот за обезпечение на цената на 1/2
А......хорицата щом са стигнали до тук, в някой слънчев ден ще го закъсат и с вноските към теб, а ако (дано са живи и здрави) се разплатят с теб - пак ще си на плюс.
Няма да се занимаваш с мигранти и най-вече няма да стресираш хората, които ще са най-потърпевши от твоето желание да добараш "апетитен имот"


Това на пръв поглед изглежда вариант, обаче..! Само на пръв. Не виждам как ще се навият. Колкото и усилия да положа да ги баламосам.. Те досега се надържат че "проблема" е само за 1/2 и никой не може да ги мръдне. Да не са луди да го заложат целия - и защо да го правят, ако продължават да си живеят там необезпокоявано. Какво им пука че формално 1/2 се водела на някой ако той нищо не може да направи? Ще трябва да ги притискам с дела за обезщетение за ползването, които надали ще ги стреснат - явно не са от хората, които си плащат. Ще чакам с години ако въобще нещо дочакам. Най-вероятно ще потъна с 50 бона.. Или накрая те да изнудят мен, ако почнат да падат цените.. Игра на търпение.. Което не ме устройва.
Освен това..
Целта ми е не просто да прилапам "апетитен имот", но това да стане на половин цена ;)

ivanov_p написа:Егати глупостите! Въвод не може да стане.


Защо? Като съсобственик аз имам също толкова право да ползвам общата вещ колкото и те! Пък може и жена му да ми допадне.. :twisted: :lol: :lol:

teogeo написа:
votpuska написа:Мерси. Делба разбира се няма как да стане, знаете условията - два входа, две бани.. Това си е нормален ап.


нека да позная. Ти си милицай...


Топло.. :)
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Сеп 2016, 11:44

Аз мисля, че има обществена нетърпимост към такива случаи, но както и да е - моя лична сентенция е - че ако си купиш нещо, вместо да го откраднеш, ще ти излезе по - евтино.

Тоест - кражбата е по-скъп занаят. Или по скъпо излиза сметката.
Това е абсурд, просто - освен ако не подпишат нещо документи. Шмекери всякакви. Общо взето - опираме до глупости.
Аз ако съм адвокат - така ще разделя исковете, ма такава каша ще направя, направо не ми се мисли. Като знам какви ги забърквам, после и аз не мога да се оправя в кашата.
На много хора взеха апартаментите - това е факт, особено на деменцирали и лабилни хора.
Но като собственик - никога не съм си позволявал да правя магарии, но както и да е. Сега се убеждавам в правилната строгост на професорите, които са ме обучавали - професор Петканов, професор Попов, Витали Таджер, професор Герджиков, Стойнов, Хрусанов, Чолов.
Как пък един от тези не ни посъветва как да крадем. Как да присвояваме. Как да шиканираме.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот teogeo » 24 Сеп 2016, 18:33

Чуждото винаги излиза скъпо. А и старите хора са рекли: "Чуждо магаре и насред път се разтоварва".

votpuska, познах те аз, че си айн-цвайн-милицайн. По простотията и наглостта ви надушвам безпогрешно. Ако искаш даже ме тествай - нареди ми в една редица няколко души и пъхни вътре един такъв тулуп. Ще го разпозная от раз.

Ще ти дам съвет (не че го заслужаваш, ама айде, влачи) - с дребен тарикатлък не се стига доникъде. Като ще тарикатиш - удряй на едро.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот votpuska » 24 Сеп 2016, 22:57

teogeo написа:votpuska, познах те аз, че си айн-цвайн-милицайн. По простотията и наглостта ви надушвам безпогрешно. Ако искаш даже ме тествай - нареди ми в една редица няколко души и пъхни вътре един такъв тулуп. Ще го разпозная от раз.


Откъде тая омраза към ченгетата, да не са те били навремето?
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот gridiron » 30 Сеп 2016, 15:21

votpuska, включете личните си съобщения !
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот ivan_lawyer » 30 Сеп 2016, 16:38

Вижте какво, ако ще изшутите сляпата госпожа Темида, поне някак запазете достойнството ѝ.
Искате на всяка цена да предизвикате ефект.
Аз си казах моето компетентно или авторитетно мнение, сега не знам дали е вече четимо. Доест дали се е взело предвид като се е чело.

Сега РУП-овете си редят своите далавери - явно е някаква джунгла. Знам ги нещата.
Ужасът е повсеместен - самите охранители на гражданите са вълците на деня.

Не е нещо повсеместно, но е хитово поведение.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: 1/2 и.ч. на търг

Мнениеот gridiron » 30 Сеп 2016, 21:58

ivan_lawer, заслужавате уважение,че казвате нещата със своите имена
Понеже злодеите са руска измет от престъпният свят на русия . се чудя как се удушват .като краставите магарита през девет баира с нашите мутри

Родолюбец агент от ДАНС ми подхвърли, че за тях е ходотайствано от Руското консулство и икономическа групировка във
Варна Аз освен ТИМ за друга не се сщам .която да е над милиционерите и прокурорите и съдът

Петър Толстой .истина каза , че руснаците ще купят Б-гетото ни
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron