начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Ремонт на покрив

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Ремонт на покрив

Мнениеот toni_sf » 28 Юли 2010, 11:58

щом ще си правиш ремонт само на твоята част от покрива , как да искаш пари от другите :D ти имап там някакви си 0,5 кв .м най много
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот Melly » 28 Юли 2010, 12:05

toni_sf написа:щом ще си правиш ремонт само на твоята част от покрива , как да искаш пари от другите :D ти имап там някакви си 0,5 кв .м най много


Голям шегаджия се извъди този "мистър 0,5 кв.м.". :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот probcho » 28 Юли 2010, 19:47

.
Последна промяна probcho на 07 Ное 2010, 17:35, променена общо 1 път
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот toni_sf » 29 Юли 2010, 08:16

:D винаги трябва да има чувство за хумор
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот borislavv » 23 Окт 2010, 16:22

Ремонт на покриви - 15 години гаранция
0899465219 borislav
- ремонт на покриви с керемиди;
- хидроизолация на покриви;
- ремонт и подмяна на улуци;
- тенекеджийски услуги
- обшиване на комини и бордове;
- подмяна на капандури;
- подлучни и надлучни поли;
- топлоизолация на сгради;
- надграждане на тавански помещения http://www.magistroi.com
borislavv
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2010, 16:10

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот nikiboy » 23 Окт 2010, 21:40

borislavv написа:Ремонт на покриви - 15 години гаранция
0899465219 borislav
- ремонт на покриви с керемиди;
- хидроизолация на покриви;
- ремонт и подмяна на улуци;
- тенекеджийски услуги
- обшиване на комини и бордове;
- подмяна на капандури;
- подлучни и надлучни поли;
- топлоизолация на сгради;
- надграждане на тавански помещения http://www.magistroi.com


Нито тук нито в сайта ви сте написали за кой град става въпрос.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот georgiev_sfbg » 26 Окт 2010, 19:07

variniq написа:Здравейте, моля Ви да ме насочите как да постъпя в моя случай - покривът ми сериозно протече, а във входа нямаме домоуправител. От 24 апартамента се събрахме съсобствениците едва на 3 и те са съгласни да си поделим разноските, а останалите заявяват, че на тях не им тече и не ги интересува. В такъв случай е невъзможно само три семейства да платим разноските по покрива на целия блок. Реших да тегля заем за ремонта само на моята част и за адвокат, защото ремонтът е неотложен. Избрах и сериозна фирма да го извърши, но по никакъв начин не мога да се снабдя с протокол от общо събрание, защото такова е невъзможно да се събере. За подписи също е абсурд...Моля Ви за помощ - с какви документи и какъв адвокат да потърся (по какво право)? Благодаря Ви!

ЗУЕС - Чл. 48. (5) За извършване на необходим ремонт на общи части на сградата се отпускат финансови средства незабавно с решение на управителния съвет (управителя). Общото събрание утвърждава направените разходи, които са удостоверени с платежни документи.
(6) Разходите за извършване на ремонт по ал. 5, направени от собственик за негова сметка, му се възстановяват с решение на общото събрание или се прихващат от дължимите от него вноски за фонда по чл. 50 след представяне на платежни документи.
(7) Ако разходите, извършени от собственик, не бъдат възстановени по реда на ал. 6, той има право да предяви иск срещу останалите собственици, които отговарят солидарно за възстановяването им.

ЗУЕС - Допълнителни разпоредби
§ 1. По смисъла на този закон:
7. "Необходим ремонт" е дейност за привеждане на сградата, на общи части, инсталации или части от тях в съответствие с нормативните изисквания за техническа пригодност на сградата и инсталациите, включително и покривите, с оглед отстраняване на създадени пречки или неудобства за нормалното използване на сградата и самостоятелните обекти в нея.
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот petarstroi » 15 Сеп 2011, 07:44

variniq написа::( Здравейте отново, този път вече наистина съм отчаяна. Бях при адвокат и ми обясни законния начин на действие. Само, дето сега пък проблемът идва от нежеланието на фирмата да се заеме с покрива ми, т.к. трябвало да се ремонтира на целия блок, т.к. иначе нямало гаранция и отново щяло да ни тече. Нямам възможност да платя ремонта на целия блок, остава единствено водата да унищожи дома ми...Моля ви отново за мнение, виждате ли изход от това положение? Има ли някаква възможност - т.к. на нас много ни тече съседите ни да бъдат законно накарани да ремонтираме покрива? Кой път да хвана?



Здравейте ако наистина няма кои дави извърши ремонт на покрива частично позвънете на gsm 0899529177 гарантирано ще останете доволен може да погледнете в нашият сайт http://petarstroi.webege.com
petarstroi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:34

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот nikiboy » 19 Сеп 2011, 22:27

petarstroi написа:Здравейте ако наистина няма кои дави извърши ремонт на покрива частично позвънете на gsm 0899529177 гарантирано ще останете доволен може да погледнете в нашият сайт http://petarstroi.webege.com


Много хубав сайт (не съм намирал друг за ремонт на покриви, а какво говорим за посочени цени),
но ще си позволя да посоча една слабост - напишете от кой град сте бе човек :D :wink:
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот helekd » 18 Окт 2011, 15:13

И аз имам един проблем покрай ремонта на покрива. Събрахме пари за ремонт с изключение на двама съседи, които категорично отказват, без никакво основание.Какво трябва да се предприеме в този случай? Да се подаде жалба , но не знам къде , до кого и изобщо какво да предприем като управа на блока срещу тези некоректни съседи???
helekd
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Окт 2011, 11:55

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот trando58 » 18 Окт 2011, 18:27

Има начин да им вземете парите и още как и то с лихвите!На първо място трябва цялата процедура по свикването на ОС,провеждането му и вземането на решение ,да е законосъобразно.Несъгласните с него ,ако не са присъствали на него ,да са били известени за решението.Според поправките в ЗУЕС срокът за изготвяне на протоколът е седем дни.След което на две достъпни на всички места се слага съобщение за изготвянето му.Самите несъгласни с решението на ОС,ако не са го оспорвали в законовият срок пред съда,то това означава,че и те са съгласни с ремонта.На първо време за неизпълнение на решението на ОС можете да им друснете една глоба до 100лв. по чл.55(1) и после да подадете иск по чл.410 от ГПК за дължимите суми.Преди това ви съветвам да им изпратите по една нотариална покана за изпълнение на задълженията им. Това ще ви е необходимо за пред съда.Тъй като такива дела се точат доста във времето, ви съветвам да си съберете допълнително пари и да си направите ремонта на покрива,а когато излезе решението на съда което ще е положително(не се съмнявам)ако направите всичко както трябва,всичко дължимо от тях ще получите заедно с лихвите и разходите по делото.Непременно адвокат да ви движи нещата.Неговият хонорар също ще ви се възтанови.Не забравяйте да си откриете в някой банка сметка на името на Управителят или на Председателят на УС,така или иначе такава ви трябва да събирате вноски за предстоящи ремонт.На същата сметка и съдия изпълнителят ще преведе сумата която ще ви начисли съдът.
Кураж и няма място за абдикация пред простащината.
trando58
Потребител
 
Мнения: 441
Регистриран на: 16 Юли 2009, 15:25

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот helekd » 19 Окт 2011, 11:35

Много ви благодаря за изчерпателния отговор по моя проблем, ще се опитам да следвам вашите съвети и дано успея!!!!
helekd
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Окт 2011, 11:55

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот helekd » 26 Окт 2011, 12:01

Искам да попитам след приключване на ремонт на покрив, какво е необходимо да се направи ,за да плати общината ремонта на общинските апартаменти, които са два във входа?
helekd
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Окт 2011, 11:55

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот alexander_d » 26 Окт 2011, 12:41

Здравейте!
Имам следния въпрос: Събрахме пари и направихме ремонт на покрива.Сега отново има теч и подозираме , че е от ламарината, която покрива фугата между блоковете.Съседи,които нямат теч , отказват да дават пари за ремонт под предлог , че това не влиза в общите части.Някой може ли да ми каже , чия собственост са ламарините ? Какво е калкан(термин в строителството) ? Трябва ли 6 потърпевши да платим целия ремонт,от който ремонт ще имат полза и непотърпевшите?
alexander_d
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Окт 2011, 12:16

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот trando58 » 26 Окт 2011, 21:51

helekd написа:Искам да попитам след приключване на ремонт на покрив, какво е необходимо да се направи ,за да плати общината ремонта на общинските апартаменти, които са два във входа?


Не виждам никаква трудност. Събирате копие от протоколът с решението на ОС за ремонт на покрива,изчислявате колко е делът в % на двата апартамента от общата част на покрива + документите за разходите по ремонта.При една елементарна аритметика може да изчислите делът на двата апартамента.Пуснете искане до кметството по местоживеене,ако жилището е тяхно или до общината като приложите всички документи към мотивираното искане.В несете го в деловодството с входящ номер и дата.Можете и да изпратите и препоръчано писмо с обратна разписка.
trando58
Потребител
 
Мнения: 441
Регистриран на: 16 Юли 2009, 15:25

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот trando58 » 26 Окт 2011, 22:11

alexander_d написа:Здравейте!
Имам следния въпрос: Събрахме пари и направихме ремонт на покрива.Сега отново има теч и подозираме , че е от ламарината, която покрива фугата между блоковете.Съседи,които нямат теч , отказват да дават пари за ремонт под предлог , че това не влиза в общите части.Някой може ли да ми каже , чия собственост са ламарините ? Какво е калкан(термин в строителството) ? Трябва ли 6 потърпевши да платим целия ремонт,от който ремонт ще имат полза и непотърпевшите?



Въпросът ви не е съвсем разбираем. Какви ламарини м/у блоковете? Говорите за общ покрив м/у два входа или как. Въобще прецезирайте малко въпроса и ако трябва бъдете по-подробен ,за да може и така да ви се отговори.А иначе ,ако на пръв поглед се виждат нещата и ако има фуга м/у две ЕС,ремонтът се извършва от двете ЕС след приемане на решение на ОС м/у двете ЕС,това е по закон.Значи ,че ще ви трябва и техническа експертиза. Що се касае за това дали другите "незасегнати" от теча собственици са длъжни да платят за ремонта,тук въобще няма място за спор,покривът е изключителна обща част и те са задължени да участват с равни вноски по ремонта.Пак ви подсказвам,че ако проблемът е по обща част м/у две ЕС ще си спестите половината пари,дори и в съседната ЕС да няма течове.

П.П. Който не иска да плати,вижте в ЗУЕС - иск по чл.410 от ГПК .Печелите без проблем,може със закъснение,но с лихвите.
trando58
Потребител
 
Мнения: 441
Регистриран на: 16 Юли 2009, 15:25

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот alexander_d » 26 Окт 2011, 22:55

При панелните блокове , между отделните входове има оставена фуга около 15-20 см . Ако не се лъжа е свързано със земетресенията.Тази фуга обикновенно се покрива с ламарина,като започва от покрива и се спуска по цялата височина на блока.

Благодаря за отговорите!
alexander_d
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Окт 2011, 12:16

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот helekd » 27 Окт 2011, 13:55

Благодаря, бяхте ми много полезен !!
helekd
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Окт 2011, 11:55

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот helekd » 15 Ное 2011, 12:25

Как да пратим нотариалната покана на съседа , който не е дал пари за покрива, има ли образец как да изглежда , кой трябва да я напише, как се дава?
Съжалявам , ако въпроса изглежда глупав, но никога не съм се занимавала досега с подобни процедури.
helekd
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Окт 2011, 11:55

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот kirile » 15 Ное 2011, 15:33

Не нотариална покана , трябва Ви протокол с решението на общото събрание и с него подавате иск по чл.410 от ГПК , ще Ви е нужен адвокат. Разбира се трябва да имате избран Управител , събранието да е свикано и проведено законосъобразно , за да имате успех в съдебното производство.
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron