начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Погасяване на задължения по давност



Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот ivan_lawyer » 20 Авг 2011, 13:16

нк ,

как ще съдя клиентите, когато за това рано или късно ще ме накарат да давам отчет.

все едно психиатър да съди лудите.

ти знаеш, че нашето е призвание - или те четат или не.

все едно писател да съди читателите си.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот nk7702n » 20 Авг 2011, 13:25

Напротив, Иване, това са си дължими суми по пълномощно, имаш си пълното право да си търсиш сумите. Е, ако смяташ, че някой ще ти се обиди, тогава не знам. Явно няма друг начин да си събереш сумите, ако някои от тях са недобросъвестни!?
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот ivan_lawyer » 20 Авг 2011, 14:14

Това ми го разправяха и на един дисциплинарен съд.

Но аз съм на „чаршията“, а твоята адашка е на климатик.

За да ни се налага езоповски език, не мисля, че е добре.

Освен това имам дългосрочна визия, не е добре да съдя.

Ето защо, това е анти-тъпо, да съдя клиент.

Поради изложеното - долу „Х“, „У“, „Я„.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот nk7702n » 20 Авг 2011, 17:43

Явно, някой някъде те е ядосал, съжалявам. Всеки си има мнение и решава какво да прави с клиентите.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот yuliannah » 24 Яну 2012, 22:24

Искам малко помощ от по-вещи от мен в областта.Имам класическия за почти всеки втори българин проблем с дълг към ГЛОБУЛ. Последната ми фактура е от май 2009г.,досега - 24.01.2012 са 2 години и 8 месеца на стойност 43 лв. От гледна точка на погасителната давност по ЗЗД, технически не е изтекла,тъй като тя е 3-годишна за този тип вземания. Но.. Незнайно защо през тези 2год.и 8мес. никой не ме е потърсил да ми каже или изпрати писмо за въпросното вземане. Изведнъж обаче,незнайно как от С.Г. Груп (фирмата,събираща вземанията на ГЛОБУЛ) ми намират сегашния номер,който е към друг оператор,и ми казват,че утре сутринта у дома ще дойде частен съдебен изпълнител да опише имуществото ми,тъй като е имало изпълнително дело срещу мен, изваден е изпълнителен лист и могат да ми наложат запор.Обаче няма върху какво да го наложат - нямам нито движимо,нито недвижимо имущество на свое име,и не работя по трудово правоотношение където и да било. Въпросът ми е следният - могат ли действително по закон да дойдат и да конфискуват нещо от имуществото на семейството ми??? Според информацията,която "вежливия" господин по телефона ми даде,СГС е осъдил групово 300 души,сред които съм и аз,ОБАЧЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО Е ЧЕ АКО СИ ПЛАТЯ ТЕЗИ 43лв. УТРЕ няма да има принудително изпълнение срещу мен. Е как така,значи има изпълнително дело срещу мен,осъдена съм,изваден е изпълнителен лист,който предполага направените по делото разноски + хонорар на частния съдебен изпълнител,но ако аз утре платя,се измъквам само с 43 лв??? Е ТОВА НЕ Е ЛИ АБСУРД??
Според форумите в интернет има много хора с фактури,чиято погасителна давност е изтекла дори и според общата - 5 години,и хората на Глобул пак ги издирват за тях. И това ли е възможно в тази държава - как,защо и откога?!.. Нормално ли е Глобул да злоупотребява с личните ми данни,откривайки телефонния ми номер и изобщо предоставяйки ги на трето лице,каквото е С.Г Груп? Защо аз не съм уведомена,за което? Защо събират суми от порядъка на 30 и 40лв.,при положение,че докато бях абонат на Глобул, минималната ми месечна фактура е била 60-70 до 120 лв. и това бе причината да спра да съм техен абонат, ПЛЮС ФАКТА ЧЕ БГ МОБИЛНИ ОПЕРАТОРИ ПОДДЪРЖАТ НАПРАВО БУТИКОВИ ЦЕНИ ЗА УСЛУГИТЕ СИ В СРАВНЕНИЕ С ЕВРОПА ??
ДОКОГА В ТАЗИ ДЪРЖАВА ЩЕ СЕ СЛУЧВАТ ТОЛКОВА АБСУРДНИ НЕЩА? КЪДЕ СА ИНСТИТУЦИИТЕ??
yuliannah
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2012, 19:02

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот Гост. » 24 Яну 2012, 23:13

Пишете на омбудсмана, председателя на НС, министър-председателя, президента, комисията за защита на личните данни.
А, ако не даде резултат- свържете се лично с вашия народен представител( има приемен ден, а сед време- мислете къде поставяте Х при избори).
Останалото е за адвокат, но все пак- не знам ВКС да се е произнесъл, че при мобилните вземания се прилага кратката давност.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот kradi_kradi » 12 Фев 2012, 21:52

:arrow: Значи като следвам логиката на някои хора ..Мога да ида и да тегля заем от БАНКА или за Лаптоп или нещо подобно от някоя Тефефонна компания или магазин ,значи крия се 5 години след изтичане на договора и няма да ми направи никои нищо... :roll: :roll: :roll:
kradi_kradi
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Фев 2012, 21:43

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот nk7702n » 12 Фев 2012, 22:02

kradi_kradi написа::arrow: Значи като следвам логиката на някои хора ..Мога да ида и да тегля заем от БАНКА или за Лаптоп или нещо подобно от някоя Тефефонна компания или магазин ,значи крия се 5 години след изтичане на договора и няма да ми направи никои нищо... :roll: :roll: :roll:

Ако съди човек по ника Ви, ще реши, че мислите сериозно върху някаква нова схема за нарушаване на закона... :)
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот Гост. » 12 Фев 2012, 22:29

kradi_kradi написа::arrow: Значи като следвам логиката на някои хора ..Мога да ида и да тегля заем от БАНКА или за Лаптоп или нещо подобно от някоя Тефефонна компания или магазин ,значи крия се 5 години след изтичане на договора и няма да ми направи никои нищо... :roll: :roll: :roll:


Играта на криеница няма да затрудни банката, или когото и да е, по-скоро ще ви навреди на вас, така щото с ваше знание или без- все ще им присъдят дължимите от вас суми.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот etere_ » 25 Юли 2012, 18:18

Ето колко тежат в съда претенциите на "дългосъбирачите" С.Г. ГРУП ООД.
Накратко, съдът не признава нито валидността на цесията, нито съществуването на вземането.

РЕШЕНИЕ гр. ВРАЦА, 15.07.2011 г.
etere_
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 14 Юли 2012, 18:57

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот fbr65 » 25 Юли 2012, 20:05

Трябвало е, и с хубав хонорар да ги натоварят. А така, само морална загуба, а от такава не се трогват.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: Погасяване на задължения по давност

Мнениеот nk7702n » 25 Юли 2012, 23:49

fbr65 написа:Трябвало е, и с хубав хонорар да ги натоварят. А така, само морална загуба, а от такава не се трогват.

То, това е добре като резултат от правна гледна точка, ама какво да правят хората с " нетрадиционните методи на убеждаване", които използват? :roll: Гледам,че вече имат офис и в Пловдив, след София и Варна.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Предишна

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron