начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Софийска вода 10 годишен дълг



Софийска вода 10 годишен дълг

Мнениеот mmmladenov » 19 Апр 2016, 11:14

Здравейте,
Преди 11 години си купих апартамента, но така и не смених партидата на водата.
Сметките идват на името на стария собственик, който от 15 години живее в чужбина.
Днес ми звъннаха от Софийска вода с предложение, да отида с акта за собственост, да си сменя партидата и да си нося пари за 30% от задължението. То възлиза на около 3300 лева.
Попитах за давност, но ударих на греда. С топлофикация си оправих сметките, по този начин, но Водата не обсъждат ,този вариант.
Моля ,за съвет относно бъдещи действия или бездействия от моя страна!
Благодаря!
mmmladenov
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Юни 2014, 11:24

Re: Софийска вода 10 годишен дълг

Мнениеот jimi66 » 19 Апр 2016, 11:48

При бъдещи бездействия от твоя страна, ВиК могат да предявят иск срещу теб за цялата сума, но ако направиш възражение за изтекла погасителна давност, ще те осъдят само за сумите от последните 3 г. от датата на исковата молба.
jimi66
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 27 Дек 2012, 12:25

Re: Софийска вода 10 годишен дълг

Мнениеот mmmladenov » 19 Апр 2016, 21:37

Благодаря! И аз така си представям нещата. Но как ще разбера, кога ме съдят? Практиката е да не те откриват на адреса. Да не изтърва, някой срок?
mmmladenov
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Юни 2014, 11:24

Re: Софийска вода 10 годишен дълг

Мнениеот ktamen » 21 Сеп 2016, 06:19

ktamen
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Апр 2013, 02:19

Re: Софийска вода 10 годишен дълг

Мнениеот ivanov_p » 21 Сеп 2016, 10:44

Със софийска вода имам само един случай, заповедно стари и нови задължения. Пусна се възражение и не последва установителен по 415. Предполагам, че работят на принципа "ако мине". За да няма проблеми с призоваването е редно да се сложи ясен надпис на пощенската кутия, на звънеца и естествено да се живее на постоянния адрес.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron