начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Запор върху трудово възнаграждение



Запор върху трудово възнаграждение

Мнениеот ivelinakoleva1027 » 24 Окт 2016, 17:09

Здравейте ! Имам следният проблем и се чудя, дали някой ще може да ми помогне със съвет.
Ситуацията е следната: Преди години е теглен кредит, във който годеникът ми фигурира като лице свързано с кредито получателя чрез съвместно съжителство /без брак/. Към момента въпросната жена е спряла да вкарва пари по дължимият кредит, и тъй като не могат да се свържат с нея запорират неговата заплата.
ВЪПРОС : Може ли по някакъв начин да се докаже, че той вече няма нищо общо с даденото лице, за да се вдигне запорът от заплатата му?
ivelinakoleva1027
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Окт 2016, 16:59

Re: Запор върху трудово възнаграждение

Мнениеот teogeo » 24 Окт 2016, 17:47

ivelinakoleva1027 написа:Здравейте ! Имам следният проблем и се чудя, дали някой ще може да ми помогне със съвет.
Ситуацията е следната: Преди години е теглен кредит, във който годеникът ми фигурира като лице свързано с кредито получателя чрез съвместно съжителство /без брак/. Към момента въпросната жена е спряла да вкарва пари по дължимият кредит, и тъй като не могат да се свържат с нея запорират неговата заплата.
ВЪПРОС : Може ли по някакъв начин да се докаже, че той вече няма нищо общо с даденото лице, за да се вдигне запорът от заплатата му?


Годеникът Ви не фигурира като "свързано лице с получателя чрез съвместно (фактическо) съжителство", а като поръчител най-вероятно. Не опитвайте да усуквате въжето :mrgreen:

Подписал се е, станал е поръчител... сега ще плаща. Дори и да извади железни доказателства, че "вече няма нищо общо с даденото лице".
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Запор върху трудово възнаграждение

Мнениеот ivelinakoleva1027 » 24 Окт 2016, 17:51

В случай, че тогава не е бил назначен на работа и е нямал договор няма как да стане поръчител.
ivelinakoleva1027
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Окт 2016, 16:59

Re: Запор върху трудово възнаграждение

Мнениеот teogeo » 24 Окт 2016, 18:42

ivelinakoleva1027 написа:В случай, че тогава не е бил назначен на работа и е нямал договор няма как да стане поръчител.


Щом казвате... ...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Запор върху трудово възнаграждение

Мнениеот vaskovasko » 26 Окт 2016, 12:40

Бая народ стават поръчители с фалшиви документи "да свършат работа". Сами си го начукват един вид.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron