начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Въпрос относно Постановление по чл. 429, ал. 1 от ГПК



Въпрос относно Постановление по чл. 429, ал. 1 от ГПК

Мнениеот bbtodorova » 27 Дек 2016, 14:40

Здравейте, предварително моля за извинение, ако въпреки старателното ми търсене, се окаже, че има разискаван такъв казус, но аз не го открих. Накратко: имах необслужван кредит към Пощенска банка, във връзка, с което, с изпълнително дело, през 2011г., бях осъдена. Впоследствие ми беше наложен запор от ЧСИ и започнаха регулярни удръжки от трудовото възнаграждение. Те приключиха през март 2014г. Сега получих съобщение, че с постановление от 14.12.2016г., на осн. чл. 429, ал. 1 от ГПК, като взискател към настоящето производство е конституиран ,,ЕОС Матрикс". Пише, че трябва да внеса дължимите суми по сметка и също така е прикрепена призовка за принудително изпълнение - опис на имущество през март 2017г. :O, Изумлението ми е огромно, тъй като аз считам казуса за отдавна приключил, тоест - поради обстоятелства, бях некоректна, след това изплатих дължимото, лихвите, таксите - принудително, с две думи - получих си заслуженото. Обадих се на СИ и оттам не ми дадоха информация, казаха,че делото било активно и сумата била някъде около 2000 лева. Обадих се в банката - нямат информация. След дълги размисли, стигам до следния извод - към кредита паралелно имаше кредитна карта с лимит 400 лева. Единствената възможност е тя да останала неприсъединена, въпреки че за мен няма логика. Защо чак сега разбирам, че дължа нещо, не съм променяла настоящия си адрес, нито работодателя, който на всичкото отгоре е държавна институция. Как да разбера на кого и какво дължа, за да мога да платя и да приключи този кошмар. И как така, ако това е картата сумата е толкова голяма. Не ме разбирайте погрешно, вярвам, че човек рано или късно плаща за некоректността си, независимо, защо е проявена. Какъв е срока, в който трябва да се предприемат действия от моя страна, тъй като търсенето на адвокат в междупразничните дни не е толкова просто.
Предварително благодаря!
bbtodorova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Дек 2016, 14:26

Re: Въпрос относно Постановление по чл. 429, ал. 1 от ГПК

Мнениеот ivanov_p » 27 Дек 2016, 15:30

С Поканата за доброволно изпълнение пише какви са основанията за плащането на тази сума. Там трябва да е посочен конкретен изпълнителен лист и размер на задълженията по пера. По чл. 429 се включват цесионерите, т.е. по изпълнителния лист по който е изпълнителното дело трябва да е останало някакво задължение, което да е прехвърлено на ЕОС Матрикс.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Въпрос относно Постановление по чл. 429, ал. 1 от ГПК

Мнениеот bbtodorova » 27 Дек 2016, 15:36

Благодаря Ви за навременния отговор, но не разполагам с такава покана! Последният ми контакт с въпросния ЧСИ беше по повод на предишния запор, по отношение, на който, както вече споменах, всичко, което пише в документацията е изплатено, не виждам как може да има остатък, след като работодателя е преустановил удръжките именно за това останах изумена. Защо не са му удържани тези пари с предишния запор, а чак сега се търсят и то в такъв размер. Това се случва 2012г., оттогава не съм търсена по никакъв повод и сега - направо въпросното ,,Съобщение"
bbtodorova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Дек 2016, 14:26


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron