начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос относно бърз кредит



Въпрос относно бърз кредит

Мнениеот ross90 » 21 Мар 2017, 13:03

Здравейте. Имам въпрос относно бърз кредит и намерих Вас като алтернатива. По същество въпросът ми е следният: имах кредит, който плащах 3-4 месеца (600лв.) и след това останах без работа. Срокът на кредита изтече и почнах да получавам писма за доброволно изпълнение. Преди 4 месеца отново реших да звънна на фирмата, защото искам да си изплатя задължението и ми предложиха рефинансиране на кредидита. Съгласих се, като си мислех, че общо взето по 150лв., месечно ще ми е вноската, като това е окей за мен. Обаче се оказа, че искат по 255лв, на месец за 20-месеца.... Реално за 600лв. с това рефинансиране (като не съм видял една стотинка от него) ми искат 4700лв. Та въпросът ми е в договора, който ми изпратиха (и погасителния план) пише месечна всноска 150лв, а реално (устно ми искат 255лв.). Нормално ли е щом в договора ми е такава сумата да ми искат повече? Благодаря Ви, предварително. :)
ross90
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Мар 2017, 13:00

Re: Въпрос относно бърз кредит

Мнениеот borovinka » 21 Мар 2017, 16:58

Не, не е нормално.
Вие какъв договор с каква вноска и каква лихва подписахте точно?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Въпрос относно бърз кредит

Мнениеот ross90 » 21 Мар 2017, 18:07

borovinka написа:Не, не е нормално.
Вие какъв договор с каква вноска и каква лихва подписахте точно?


Договора е подписан за 150лв. - на месец, като в погасителният план си го пише 20x150лв. По телефона ми твърдят, че заради този кредит от 600лв. (като не съм го погасил) дължали към гаранти (техен) тази не малка сума. Не знам и аз какво да правя... дали нарочно ме натискат да плащам повече заради преди, но и не знам дали и в договора, като пише тази сума само нея да погасявам. Реално има за гаранти и за всички там по веригата... и то не малко. Въпреки, че и сега си го плащам с по-висока вноска смятам, че нещо не е окей.
ross90
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Мар 2017, 13:00

Re: Въпрос относно бърз кредит

Мнениеот borovinka » 27 Мар 2017, 09:43

Бегом при адвокат да го прочете този договор и да провери дали няма някоя пробойна. През форума по-точен съвет няма как да ви се даде.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron