начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Запорирана фирмена сметка от БАНКАТА



Запорирана фирмена сметка от БАНКАТА

Мнениеот hristokabadzhov » 14 Май 2017, 22:19

Здравейте.

Имам фирмена сметка в Уникредит Булбанк, която преди 2 дни беше запорирана първоначално от самата банка, в последствие след като информират НАП (това е обяснение от служител в банката), получавам запор и от тях за неплатени данъци, за които веднага подготвих платежни нареждания, да бъдат изплатени от сумата във въпросната сметка. Интересното в случаят е, че никой не ми дава никаква информация, защо е този първоначален запор от банката. Дори отказваха да издадат какъвто и да е документ за блокираната сметка, след скандал и посещение с адвокат издават разпечатка на която пише данните на фирмата и че сумата вътре е блокирана! Отговорът на служителите е че в момента се правело вътрешно разследване от банката и не можели да ми дадат никаква информация! В момента се намирам в чужбина с група от хора работещи в моята фирма, всичките ми документи са изрядни. Някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация. Моля за съвет.
Благодаря предварително

Поздрави
hristokabadzhov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Май 2017, 21:58

Re: Запорирана фирмена сметка от БАНКАТА

Мнениеот ivan_lawyer » 15 Май 2017, 00:00

Банките подават информация до НАП за всяка нова открита сметка, всеки път - когато откриваш сметка, се информира НАП за сметката, вида и номера на сметката. Така НАП не губи време да търси сметки за блокиране при нужда - а има предварително информация в коя Банка има сметка.

Това се сещам само по отношение на това - без запор от НАП не може да има изпълнение на запора. Банката са трето лице и всъщност дължат изплащане на сумата. Нямат право на запора.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Запорирана фирмена сметка от БАНКАТА

Мнениеот hristokabadzhov » 15 Май 2017, 07:21

Сметката е открита преди повече от 5 години. Пояснявам, че не съм получил нито покана за доброволно изпълнение, нито заповед за запор.
hristokabadzhov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Май 2017, 21:58


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron