начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

отмяна на заповед за изпълнение



отмяна на заповед за изпълнение

Мнениеот hector » 27 Юли 2017, 11:34

Здравейте на всички!
Имам нужда от съвсем малко информация, всъщност достатъчен ми е отговор с да или не.
По реда на заповедното производство има издадена заповед за изпълнение срещу мен, и написан изпълнителен лист, по които е образувано изпълнително дело. По редица причини аз нямах представа за това , мои роднини дори са приели и подписали съобщението с приложената заповед, без да ме уведомят, и аз научавам в един много закъснял момент, когато почти нямам средства за защита.
Въпросът ми е - мога ли да използвам възможността по чл. 303, ал.1 от ГПК за отмяна на съдебни решения, в чиито срок още се вмествам , или при заповедното пр-тво това е абсурдно, тъй като там крайният акт изобщо не е решение? Въпросът е и че ме набедяват за вземането и моето желание е случая да се гледа отначало по реда на общия исков процес.
Благодаря предварително!
hector
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2017, 11:19

Re: отмяна на заповед за изпълнение

Мнениеот katerinakuch » 27 Юли 2017, 13:02

Всъщност, да, може да се пробва този способ.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: отмяна на заповед за изпълнение

Мнениеот ivanov_p » 27 Юли 2017, 15:33

Да се пробва може, но едва ли ще стане, особено при редовно връчени книжа. В случай, че вземането не съществува или документът, на който се основава ЗНИ и ИЛ е неистински има друг ред за защита, но той е трудно осъществим от ентусиасти.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: отмяна на заповед за изпълнение

Мнениеот hector » 27 Юли 2017, 17:57

Благодаря Ви за отговорите!
Ще опитам и ще споделя резултата.
p.s. ivanov_p - трудно осъществим имате предвид 439 ГПК оспорване чрез иск ли? Мисля също че може чрез връчването ми на поканата за доброволно изпълнение да се оспорва вземането, на втора инстанция...
hector
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2017, 11:19

Re: отмяна на заповед за изпълнение

Мнениеот ivanov_p » 27 Юли 2017, 21:34

Имам предвид, че трябва да се обърнете към читав адвокат, на който да покажете всички документи и да кажете защо смятате, че не дължите, а той да реши според видяното какво да се прави.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: отмяна на заповед за изпълнение

Мнениеот Melly » 27 Юли 2017, 23:15

ivanov_p написа:Имам предвид, че трябва да се обърнете към читав адвокат, на който да покажете всички документи и да кажете защо смятате, че не дължите, а той да реши според видяното какво да се прави.

Пейчо, признавам - тук си прав!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: отмяна на заповед за изпълнение

Мнениеот todor72 » 07 Авг 2017, 09:04

Здравейте, отмяната на заповедта за изпълнение е възможна, но не в хипотезата на чл.303 ГПК, която касае възобновяване на влезли в сила решения по граждански дела, а при условията на чл.423 ГПК. Необходимо е да докажете пред въззивният съд, че заповедта за изпълнение не ви е връчена надлежно, съответно не е била налице възможност да възразите в законоустановения срок. В производството са допустими свидетели.
Трябва да ви кажа, че процедурата не е лесна, защото съдиите неохотно дават нов срок за възражение по заповедта, но не е невъзможна.
За безплатна консултация - адвокат Мангъров, София.
http://tml-consult.bg/index.php?lang=bg
todor72
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2017, 10:08


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron