начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Права върху корица на е-книга след прекратен договор

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Права върху корица на е-книга след прекратен договор

Мнениеот avrora25 » 22 Дек 2014, 18:06

Здравейте! Навсякъде търсих информация по моят казус, но никъде не открих и подобна такава. Става дума за е-книга. Накратко историята е следната. През 2012 намерих едно издателство главно ориентирано към самопубликуването на е-книги и аз малко прибързано, така да го кажа, взех че се самоиздадох. Подписах договор с въпросното издателство, където по договор заплатих за ISBN номер, корица, и предпечат. Дотук добре, но тази година развалих договора и издателството свали книгата ми от сайта си. Имам няколко въпроса към вас.

1. При положение, че съм заплатила корицата при самоиздаването, тя моя ли е или на издателството?

2 . В службата по ISBN номерата, видях че имат информация кой е издал книгата, номерът под който е регистрирана, датата на издаване и разбира се и самата корица. На днешна дата имам блог в който слагам мои произведения за свободно четене и имам намерение да публикувам там и въпросната си творба, която премина през съществена редакция. Ще наруша ли закона ако сложа тази корица ( на която има единствено моето име и името на книгата) в блога са, при положение че не го публикувам от името на издателството? Въобще мога ли да използвам същата корица или трябва да си правя друга?

И още един въпрос, който е малко страничен от темата.

3. Как стои въпросът с ISBN номера? Знам че не може да се използва отново старият ISBN номер за нова версия на същата книга. Въпросът ми обаче е, ако старото съдържание на книгата го няма вече в интернет, може ли да се разбере, че текстът е променен? Питам, защото единствено от въпросното издателство можеше да става разпространението (понеже беше платено) и сега просто не виждам как би могло да се разбере, че не е същият текст. Мисълта ми е, дали бих могла да се възползвам и от ISBN номера си?

Благодаря ви предварително!
avrora25
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2014, 17:01

Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron