начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Лични данни на споделен хостинг

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Лични данни на споделен хостинг

Мнениеот djipsy » 26 Авг 2016, 17:16

Здравейте,

Доктор иска да запазва в база данни, данни свързани със здравния статус на нейните пациенти. Тези данни спадат към личните данни на даден човек. В сайта на КЗЛД казват, че за да се обработват тези лични данни трябва да се регистрираш като "Администратор на лични данни" и да подаваш всяка година към тях отчети.

В този случай програмиста ли трябва да се регистрира като Администратор на лични данни или доктора ?

Забранява ли се в закона личните данни да се пазят на споделен хостинг?

Самият достъп до тези данните ще има единствено доктора и евентуално дадения пациент.

Благодаря!
djipsy
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2016, 17:01

Re: Лични данни на споделен хостинг

Мнениеот jorkataide » 12 Окт 2016, 16:39

Забранява ли се в закона личните данни да се пазят на споделен хостинг? -> Не съм много сигурен дали закона го забранява, но аз лично не бих държал такива лични данни на споделен хостинг.Просто мнението ми е че е много по-лесно дори и по случайност някой да го хакне тоя споделен хостинг и после да стане мазало.
jorkataide
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Окт 2016, 13:37

Re: Лични данни на споделен хостинг

Мнениеот doc03 » 12 Окт 2016, 19:21

Мазало?
Че какво повече ще разбере, от това, което знае един мобилен оператор?
Че имаш маясъл? ... :roll:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Лични данни на споделен хостинг

Мнениеот djipsy » 19 Окт 2016, 12:46

А какво правят онлайн магазините? Те също събират лични данни, но всичките до един са на споделен хостинг :). От тая гледна точка ми се струва, че като правиш ауторизация на самия потребител би трябвало да нямаш проблеми т.е. личните данни да са защитени.
djipsy
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2016, 17:01


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron