начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Глоба за нарушение на разрешен престой в България

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Глоба за нарушение на разрешен престой в България

Мнениеот furella » 13 Авг 2015, 16:20

Добър ден на всички,

обръщам се към Вас, тъй като след много търсене в интернет не успях да открия необходимата информация. Много ще ми помогнете и ще съм благодарна, ако някой тук може да ми даде отговор. Въпросът ми е следният:
Как след издаване на акт за установяване на административно нарушение на летище София на американски гражданин, превишил разрешения период за престой от 90 дни, може да се разбере точната сума на глобата? Знам че е между 500 и 5000 лв. , но как, кой, на базата на какво се определя тази глоба? Знам че при следващо влизане в държавата трябва да бъде заплатена, но все пак трябва да има начин да се разбере точно колко е сумата? Ще бъда изключително благодарна, ако получа отговор или някакво насочване към кого и къде да се обърна. Много благодаря.
furella
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Авг 2015, 16:08

Re: Глоба за нарушение на разрешен престой в България

Мнениеот nikiboy » 15 Сеп 2015, 20:21

furella написа:Добър ден на всички,

обръщам се към Вас, тъй като след много търсене в интернет не успях да открия необходимата информация. Много ще ми помогнете и ще съм благодарна, ако някой тук може да ми даде отговор. Въпросът ми е следният:
Как след издаване на акт за установяване на административно нарушение на летище София на американски гражданин, превишил разрешения период за престой от 90 дни, може да се разбере точната сума на глобата? Знам че е между 500 и 5000 лв. , но как, кой, на базата на какво се определя тази глоба? Знам че при следващо влизане в държавата трябва да бъде заплатена, но все пак трябва да има начин да се разбере точно колко е сумата? Ще бъда изключително благодарна, ако получа отговор или някакво насочване към кого и къде да се обърна. Много благодаря.


Съгласно ЗАНН (Закон за административните нарушения и наказания) след като ви се състави АУАН - акт за установяване на административно нарушение от длъжностно лице, друго длъжностно лице от висш ранг (обикновено началника и зам. началника на съответното звено) издава НП - наказателно постановление, където е точно тази сума. Самото НП може да се обжалва в съда и т.н.
Вероятно при следващото му влизане в България ще му връчат това НП, но ако влезе от друго ГКПП малко трудно ще му закарат оригинал на документа, но...то това си е българската реалност, да не може да се събират глобите.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron