начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Възстановяване на фамилно име след развод

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Възстановяване на фамилно име след развод

Мнениеот possitiv3 » 28 Авг 2015, 00:00

Здравейте форумци,
Имам следния казус:
Моя клиентка сключва брак 90 година /датата е само за случая/, развежда се 1995 година. В решението е постановено да си възстанови фамилията преди брака - тази от баща й. Не си сменя документите за самоличност и сключва втори брак където в акта за брак е записана с фамилията си от първия брак. В последствие отново се развежда, но т.к. решението е било постановено без нейното участие в процеса и поради липса на доказателства вторият съд по развод постановява да възстанови името си преди брака - което обаче в удостоверение за сключване на този втори брак е фамилията й по първия прекратен брак. Второто решение за развод е от 98 година примерно.
За пример с имената ще направя следното вметване: по баща е гергана георгиева, с първия брак става гергана стоянова, прекратен е първия брак и постановява отново да се казва гергана георгиева, преди да си смени документите се омъжва отново и е записано, че е гергана стоянова и при решението за втория развод съдът определя да си възстанови името преди втория брак и да се казва гергана стоянова, вместо гергана георгиева.

Какво мога да направя сега за да й издадем документи за самоличност с действителното й име - това по баща - георгиева?
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара

Re: Възстановяване на фамилно име след развод

Мнениеот bird_of_paradise » 28 Авг 2015, 10:34

Дело по чл. 19 ЗГР... за друго времето вече е изтекло.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Възстановяване на фамилно име след развод

Мнениеот possitiv3 » 29 Авг 2015, 09:22

bird_of_paradise написа:Дело по чл. 19 ЗГР... за друго времето вече е изтекло.


Благодаря, и аз стигнах до този извод в крайна сметка :)
Само че първо ще й сменя адреса щот е на ...... си на адрес в Бургас и ще и го водя тук делото.
Поздрави
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта