начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Дарение към музей

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дарение към музей

Мнениеот shtirkov » 26 Юни 2017, 10:04

Моля за правна помощ по следния казус:
Искам да направя дарение на природонаучен музей. Дарението представлява колекция от препарирани насекоми с много голяма научна и колекционерска стойност, плод на 15 годишен труд. Представа за колекцията може да се добие тук:https://goo.gl/photos/Mh9wWGN8K7RYsEYc9

Това, което не знам е как и под каква форма да формулирам следните изисквания към музея:

1. Колекцията да остане в експозиция във вида в който е дарена.
2. Колекцията да не се изнася от музея по никакъв повод.
3. Да се стопанисва правилно.

Опасенията ми са да не би в бъдеще да се смени ръководството на музея (той е общинска собственост) и колекцията или част от нея да отиде в някой склад, не недай си боже, продаде или разпръсне по някакъв начин.
Благодарен съм за всякакви съвети, идеи и коментари.
shtirkov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юни 2017, 09:20

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron