начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот guero » 05 Сеп 2013, 17:21

В съдебното решение не е упоменато необходимото обезщетение, което се полага при отмяна на заповед за уволнение и работодателя се прави на "ощипан" и не ми го плаща, това обезщетение.Какво мога да направя след като решението е влязло в сила.
Благодаря предварително за компетентните отговори!
guero
Младши потребител
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Яну 2012, 21:25

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот REVOLUTION » 05 Сеп 2013, 17:50

Ние откъде да знаем.Да не сме ясновидци какво е станало по делото , че да го няма "упоменато необходимото обезщетение". :shock:
Нямахте ли адвокат по делото?Той е длъжен да Ви отговори на въпроса.Ако сте нямали адвокат е време да посетите такъв, ако искате да видите обезщетение, иначе може да си пишете по форумите или да пускате жалби до арменсия поп.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот guero » 05 Сеп 2013, 23:03

имах, но не адвокат, а адвокатка.Тя ми каза, че ще обжалваме, май че спомена и някакъв такъв поп. А сега сериозно, при отмяна на заповед за уволнение, работодателя дължи обезщетение за периода, за който работника или служителя е бил без работа, защо все пак същия се прави на ощипан?
guero
Младши потребител
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Яну 2012, 21:25

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот neutralen » 06 Сеп 2013, 00:05

:roll: Ами вие предявихте ли ИСК за обезщетение и ако е така - по кой член от КТ.
Не е възможно ако сте предявили Иск, съдът да не се произнесе по иска. :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот guero » 06 Сеп 2013, 09:54

исках отмяна на заповедта за уволнение, но съгласно чл. 104 от ЗСлД и КТ, при отмяната следва изплащане на обезщетение за времето, което съм бил безработен. Така, че топката е в полето на "работодателя", но той нехае
guero
Младши потребител
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Яну 2012, 21:25

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот neutralen » 06 Сеп 2013, 10:04

:D Съдът не присъжда служебно обезщетение - без да предявите иск по чл.225 от КТ, няма да получите обезщетение. Давностния срок за предявяване на този иск е 3 години.
От една друга тема, тук във Форума е известно, че вие пишете жалби, вместо да предявявате искове по съответния ред - просто губите време, пари и най-важното - правото ви на иск се погасява по давност поради вашата упоритост да се жалвате. Проблемът при вас не е в това, че не знаете, а в това, че не искате да се научите. :D
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот guero » 08 Сеп 2013, 15:39

Не се сещам, с коя тема от форума съм създал впечатление на пишещ жалби, но в случая, какво друга ми отстава, когато съм безработен, а за исковете се искат такси. Би ли могъл да ми кажеш?
guero
Младши потребител
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Яну 2012, 21:25

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот neutralen » 08 Сеп 2013, 16:06

:roll: Влез в личния си профил и прочети пуснатата от теб тема "решение на ВКС".
По твоя проблем - трудовите дела са безплатни - не се дължи ДТ за предявяване на искове по КТ. И друго - как така си безработен, нали казваш, че съдът е отменил заповедта за уволнение. Напиши от кой град си и има вероятност някой адвокат да се свърже с теб и да поеме делата ти при някакви отлагателни (за плащането) условия.:D
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот guero » 09 Сеп 2013, 22:21

Когато водих делата бях безработен, с 160 лв. от борсата, колко от тях трябваше да дам на адвокат за да постигна същия резултат, може би парите за четири месеца?!
guero
Младши потребител
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Яну 2012, 21:25

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот guero » 09 Сеп 2013, 22:23

От София съм
guero
Младши потребител
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Яну 2012, 21:25

Re: ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ПРИ ОТМЯНА НА ЗАПОВЕД ЗА УВОЛНЕНИЕ

Мнениеот todor72 » 04 Авг 2017, 11:06

Обжалване на незаконно уволнение по исков ред - адвокат Тодор Мангъров. Безплатна консултация.
http://tml-consult.bg/index.php?lang=bg
todor72
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Авг 2017, 10:08


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 23 госта


cron