начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Изнудване от Глобул/СГ Груп

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Изнудване от Глобул/СГ Груп

Мнениеот fbr65 » 04 Ное 2016, 11:51

bludniq_sin написа:Ако нещата се развият зле за вас и ви почука чси на вратата отивате при адвокат.

Засега сме в процес на изчакване, след като в една друга тема беше споменато, къде да намерим истинския адрес на арбитража. Та в последния ден на указания от тях срок, изпратихме възражението, и после си получихме обратната разписка. Да видим какво ще последва. Но остава съмнение, че се крои нещо, след като изпращат писма от погрешни адреси.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: Изнудване от Глобул/СГ Груп

Мнениеот balthy » 27 Дек 2016, 15:05

Здравейте! Използвам темата, за да помоля за съвет относно моя казус.
На 20.10.2016 г. получих писмо от Софийски арбитражен съд - към сдружение с нестопанска цел "Алтернативно Решаване на Спорове и Медиация", намиращ се на адрес гр. София бул. "Владимир Вазов" 21 ет. 4. В писмото беше приложена искова молба за задължения към Глобул от 2010 г.
Посетих адвокат, който ми изготви възражение, в което съм се позовал на давност, липсваща арбитражна клауза, некомпетентност на арбитражния съд, неуведомяване за цесия и т.н. Изпратих възражението препоръчано чрез "Български пощи" и след 3 дни същото ми беше върнато с мотив, че на този адрес не се помещава подобен Арбитражен съд. Позвъних по телефона на въпросния "съд" и ми беше отговорено, че "момчетата на портала все още не знаят, че се намираме на този адрес". Изпратих възражението отново, този път с куриерска фирма "Еконт" и същото беше доставено в упоменатия срок за възражение от 7 дни. Позвъних им по телефона отново, за да попитам дали възражението е пристигнало при тях и това ми беше потвърдено.
В рамките на месец не получих нито писмо от тях, нито обаждане. Не ми звъняха и от С.Г. Груп. В един прекрасен ден от С.Г. Груп позвъниха и се започна пак със заплахите - "вие сте осъден, има заведено дело в арбитражен съд и прочие". Позвъних на въпросния Арбитражен съд и ми казаха, че нищо все още не е разгледано, защото били "претрупани от работа". Спряха и обажданията от С.Г. Груп, но до днес - 27.12.2016 г. Междувременно на 25.12.2016 г. в предаването "Съдебен спор" по Нова ТВ разискваха именно този Арбитражен съд, от който получих исковата молба, която е подадена срещу мен. Предаването беше доста интересно и разкриващо цялата им измамна схема.
Та, обадиха се днес по телефона и сагата продължи. Бил съм осъден, бил съм длъжник, бил съм какво ли не. Попитах ги гледали ли са Нова ТВ в неделя и тези им "компетентни арбитри" ли ще ме съдят. Отговорът им беше, че това е друг съд, а те ме съдели в някакъв Арбитражен съд, който се намирал в "Манастирски ливади". Издирих този съд в "Манастирски ливади", позвъних и след направена от тях справка ми беше отговорено, че в техния съд не присъствам по никакъв начин.
Реших да звънна отново до този Арбитражен съд, от който получих исковата молба и който разискваха по Нова ТВ и чиято измамна схема разкриха, но сайта им вече не работи и няма как да намеря телефон за контакт с тях.
Моля за съдействие относно това как да процедирам оттук нататък. Благодаря предварително!
balthy
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Дек 2016, 14:45

Re: Изнудване от Глобул/СГ Груп

Мнениеот balthy » 04 Яну 2017, 10:10

В допълнение към горното - има ли законоустановен срок, в който подобен "арбитражен съд" трябва да разгледа възражението?
balthy
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Дек 2016, 14:45

Re: Изнудване от Глобул/СГ Груп

Мнениеот batko » 14 Май 2017, 12:34

Здравейте колеги,
Преди време писах отговор на на искови молби по дела които са на производство пред Арбитражен съд София с адрес Манастирски ливади. Направих си възраженията, за компетентност, давност и поисках делото да се прекрати и на доверителите ми да се присъдят направените от тях разноски. Отговорите са получени преди почти година. Преди половин година писах нови молби за информация какво става по делата и дали са присъдени разноски. И тези молби са получени. Поради липса на отговор наскоро писах поредни молби. Те ми бяха върнати тъй като получателят не е на този адрес. Тъй като, клиентите ми имат правото да знаят какво се е случило с делата срещу тях, както и ако са прекратени да получат изпълнителен лист и да съберат вземането си чрез съдебен изпълнител ми е необходима информация за адреса на този Арбитражен съд София, за да изпратя новите молби. Моля ако някой знае адреса, да го посочи тук.
Благодаря предварително.
batko
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 01 Апр 2003, 12:04

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron