начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Затвор или чужбина

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Затвор или чужбина

Мнениеот alien7777 » 20 Ное 2016, 16:04

Въпросът ми е следният.Имам присъда за шофиране в нетрезво състояние и сега отново пак го направих и ме хванаха.Първият път имам 6 месеца условно и 3 години изпитателен срок.Последното ми наказание още не е изтекло.Този път съм по бавната процедура , вече 5 месеца нямам заведено дело.От 2 седмици на сам ме викна разследващ полицай и съобщи , че ще ми бъде заведено наказателно дело и ми обясни, че този път присъдата няма да е условна и ще трябва да лежа 4 месеца в затвор с лек режим.Това било минималното което прокурора ще се споразумее с мен без да се води дело.Взех си адвокат и той ми потвърди горното.Даже ако реша да не приемам споразумението , в съда може ли да ми сложат по тежко наказание.Още нямам заведено дело и мисълта ми е следната.Да напусна пределите на Р България -съответно те ще ме пуснат за общонационално издирване.Въпросът ми е имали давност в моя случай и какво е по добре да направя.Благодаря предварително за указаната помощ и съвет.
Последна промяна alien7777 на 20 Ное 2016, 16:59, променена общо 1 път
alien7777
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2016, 15:43

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот ivanov_p » 20 Ное 2016, 16:49

Отклоняването от изтърпяване на наказанието е отделно престъпление и доста строго наказуемо. Освен това е близо до ума, че при всяко стъпване на летище или граница, съответно проверка на документи в почти целия свят ще се окажете в местен затвор, където може да чакате екстрадиция много повече от присъдата, която ще изтърпите тук.
Между другото да ви е минавало през ум, или поне в празната ви глава, защото в нея очевидно няма ум, че присъдата се дава не за да бързате да се обзаведете с втора такава, а за да я избегнете? Помолете азвоката си да ви разясни това.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4354
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот alien7777 » 20 Ное 2016, 17:12

Или не се разбрахме , или грешно зададох въпроса си.Аз нямам такава присъда ,нито имам заведено дело до момента.Просто от познати и приятели разбрах какво ще иска да се споразумее с мен прокурора,и че отърване от 4 месеца лишаване от свобода няма.Само съм ходил до сега 3 пъти при разследващия полицай.До колкото ми е известно доста хора живеят пълноценно живота си зад граница , а тук са обявени за издирвани на територията на Р България. Няма ли давност моят случай ?
alien7777
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2016, 15:43

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот doc03 » 20 Ное 2016, 18:39

Отивай в чужбина
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот kolegat » 20 Ное 2016, 18:49

Седем години и шест месеца ти е давността и тече от извършване на деянието.
Нали си имаш адвокат ? Срам те е да го питаш ли ?
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот teogeo » 20 Ное 2016, 18:56

ivanov_p написа:Отклоняването от изтърпяване на наказанието е отделно престъпление и доста строго наказуемо. Освен това е близо до ума, че при всяко стъпване на летище или граница, съответно проверка на документи в почти целия свят ще се окажете в местен затвор, където може да чакате екстрадиция много повече от присъдата, която ще изтърпите тук.


Нима? И по кой член от НК?
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот teogeo » 20 Ное 2016, 19:08

alien7777 написа:Или не се разбрахме , или грешно зададох въпроса си.Аз нямам такава присъда ,нито имам заведено дело до момента.Просто от познати и приятели разбрах какво ще иска да се споразумее с мен прокурора,и че отърване от 4 месеца лишаване от свобода няма.Само съм ходил до сега 3 пъти при разследващия полицай.До колкото ми е известно доста хора живеят пълноценно живота си зад граница , а тук са обявени за издирвани на територията на Р България. Няма ли давност моят случай ?


Нито са доста, нито живеят пълноценно. Е, ти го Хюриет Сюлейманов, който утрепа децата до Луковит - избяга, скри се в Германия, и живя "пълноценно", криейки се като плъх, докато накрая не го извадиха от дупката му и не го докараха обратно да си "излежи" "изработеното". Накрая става като приказката с българина и боя, солта и парите (и бой ял, и солта близал, та накрая и парите платил).
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот doc03 » 20 Ное 2016, 19:15

teogeo написа:......Нито са доста, нито живеят пълноценно. Е, ти го Хюриет Сюлейманов, който утрепа децата до Луковит - избяга, скри се в Германия, и живя "пълноценно", криейки се като плъх, докато накрая не го извадиха от дупката му и не го докараха обратно да си "излежи" "изработеното". Накрая става като приказката с българина и боя, солта и парите (и бой ял, и солта близал, та накрая и парите платил).

Абе нека да ходи далеч да порка и да кара, само да не е тук, кво го убеждаваш?!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот teogeo » 21 Ное 2016, 01:40

doc03 написа:
teogeo написа:......Нито са доста, нито живеят пълноценно. Е, ти го Хюриет Сюлейманов, който утрепа децата до Луковит - избяга, скри се в Германия, и живя "пълноценно", криейки се като плъх, докато накрая не го извадиха от дупката му и не го докараха обратно да си "излежи" "изработеното". Накрая става като приказката с българина и боя, солта и парите (и бой ял, и солта близал, та накрая и парите платил).

Абе нека да ходи далеч да порка и да кара, само да не е тук, кво го убеждаваш?!


Да ходи у Саудитска Арабия и там да порка (и без да кара). Пак ще има избор - коя ръка да му отсекат :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот votpuska » 08 Яну 2017, 16:31

Не е точно така.. Има държави, които няма да го екстрадират, особено ако поиска бежански статут. Включително една наша съседка. За която не е нужен дори международен паспорт. :) Особено ако се позовеш на етническа дискриминация. Предлагам ти следната версия: пияни полицаи са те спрели да те изнудват за подкуп; като си отказал са те пребили. След което отиваш в полицията да подадеш жалба, но когато са ти снемали самоличността са те питали за етнос и ти си си казал; тогава дознателят е обърнал нещата срещу теб. Разменили са пробите ви с ченгето и са те накиснали. Ще направиш сензация и не само че ще получиш статут но даже няма да се налага да бачкаш. Само ще обикаляш медиите да разправяш какви долни фашисти са българите и колко ниско са паднали и ще живееш от хонорари. Къде-къде по-харабия отколкото да блъскаш като грешен дявол на черно. Като се поизчерпи ще счупиш/препикаеш някой паметник да ти обърнат пак внимание и така.. ;)
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот doc03 » 09 Яну 2017, 20:26

Ядец!
Кръвната проба се пази достатъчно, че да направят ДНК тест и да докажат, че ... избирателят :-) лъже. От този момент, до инвалидната количка, нещата са просто въпрос на време. Малко време ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Затвор или чужбина

Мнениеот votpuska » 12 Яну 2017, 22:10

Tц.. така сте чукчите.. Ако беше прочел преди да пишеш, щеше да забележиш, че му давам акъл да разправя това в друга държава.. :!: Където никой няма да проверява твърденията а директно ще го поканят в ефир..
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron