начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Неизпълнение на договор за куриерски услуги

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неизпълнение на договор за куриерски услуги

Мнениеот servlet » 20 Дек 2016, 16:28

Привет

Имам проблем, който е между моята фирма и куриерска фирма. Той се състои в това че те не доставиха стока на следващия ден как е по договор с тях. По лошото е че не я доставиха и в рамките на 1 седмица. Лошото е че клиентът ми беше разиграван няколко пъти и претендира за обезщетение и той. Лошото е че не върхнаха пратката до мен както беше разпоредено допълнително, а трябваше да отида от Пловдив до София, за да си взема пратката и лично да я доставя до клиент в Симеоново. Лошото е, че и клиентът иска обезщетение за причиненото неудобство. Иска ми се да го удовлетворя да си покрия транспортните разходи и загубата на работен ден, а куриерът ми предлага само около 5 лева. Което е подигравка с мен и с клиентът ми. Разполагам с товарителницата на която накарах управителя на софийския клон да ми се подпише с дата и час в деня в който си взех пратката от София. Имам подписан и подпечатан договор с този куриер, който се задължава да достави пратка на следващия работен ден. Нямам подписан договор по общи условия по който те твърдят че размерът на обезщетението е в този смешен размер от 5 лева. Евентуално може да се привлече като свидетел моя клиент. Останалите са няколко служители от плодивския клон с които имам само устна комуникация и няколко изпратени е-мейли. Има ли изгледи за успех, какво може да се направи. Като обезщетение калкулирах сума, която да покрие евентуално моите разходи и загуби, както и на клиента. В случая не знам какво обезщетение ще удовлетвори клиентът ми, но като цяло ми се ще тази гавра от 5 лева да им стане обеца на ухото.
mishelfoster.com
servlet
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Апр 2010, 23:03

Re: Неизпълнение на договор за куриерски услуги

Мнениеот ivanov_p » 20 Дек 2016, 18:03

Този куриер има ли в името "Май"?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Неизпълнение на договор за куриерски услуги

Мнениеот servlet » 26 Дек 2016, 10:22

не се съдържа тази дума в името на куриера
mishelfoster.com
servlet
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Апр 2010, 23:03


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron