начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Нужна ли е промяна на лк за вадене на документи от община?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нужна ли е промяна на лк за вадене на документи от община?

Мнениеот lyuba13 » 11 Яну 2017, 16:09

Здравейте,
преди година продадох апартамента си и купих нов, в същия град /София/, но в различна община. Изобщо не съм се сетила, че трябва да подам искане за промяна на постоянния адрес и съответно личната карта. Но сега ми се налага да тегля кредит обезпечен с ипотека, и съответно са ми необходими разни документи в това число и от общината /новата?/- за данъчна оценка, липса на задължения и пр., заради които се замислих, че може би трябва вече да го направя. Или не?

Та питанките ми са следните:
1. За да мога да извадя тези документи безпроблемно, трябва ли първо да сменя постоянния адрес и съответно личната карта?
И съответно да ги искам от новата общена, по местоживеене.

2. Предвид това, че в нотариалния акт съм с друга лична карта /настоящата/ това не е проблем, нали?

Благодаря предварително за вниманието.
Май задавам отговори.. ама за всеки случай. :wink:
lyuba13
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Яну 2017, 15:55

Re: Нужна ли е промяна на лк за вадене на документи от общин

Мнениеот tochotocho » 13 Яну 2017, 21:27

данъчна оценка се вади от съответната районна община. имате право на постоянен и настоящ адрес , настоящият адрес не е необходимо да е в личната карта, само постоянния. Е ,в съответното РПУ си вадите НОВА лична карта! Макар,че това с личната карта са глупости. Човек се легитимира с трите имена и ЕГН. Те са непроменяеми. А личната карта е е променлива. Загубване, кражба на чанта и "НОВА" т.е всичко е по старому , но имате НОВ номер. Чиновниците от районните общини не искат да се натоварват и ни разиграват, А когато се отнася до плащане, можеш в твоята районна община да платиш данъци и за имоти в други районни общини. Та нали всички напр. сме в СТОЛИЧНА община. Дали е Красно село, Овча купел, Витоша и т.н. -без значение /когато плащаш / , иначе НЕ!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта


cron