начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Запор за надвзета наследствена пенсия.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор за надвзета наследствена пенсия.

Мнениеот afreto » 22 Фев 2017, 11:05

Здравейте.
Имам следния казус. Вчера докато си проверявах онлайн сметката, дали са ми превели заплатата, разбрах че съм на минус ~1500лв. Отидох до банката и зазбрах че имам наложен запор. Оказа се че запора е от НАП към дата 15.02.2017г.
В НАП единствено можеха да ми кажат че искането е от НОИ. Че са ме боли търсили, но не са ме открили. Били пратили дори 2015г. писмо до селото в което се водех по постоянен адрес. От там се метнах до НОИ, но там успяха само да ми кажат че искането е за надвзета пенсия през 2009г. До 2008 учех, но прекъснах. Точната дата на прекъсването на обучението не си спомням, трябва да ходя до университета... /Пенсията е наследствена, за починали родители./ Решението че трябва да връщам пари е от 03.07.2009г. Чудно ми е как до сега не са ме открили като в периода докато още учех имах временна регистрация, абонаменти за мобилни и интернет услуги, от октомври 2008 съм на постоянен трудов договор... А от януари 2016 съм с постоянен адрес в София.
Към момента от НАП ми казаха че мога единствено на гише да тегля максимум 250лв. Не съм женен, нямам деца.
Та накратко въпросът ми е има ли начин да не плащам тези пари, които дори от НОИ не могат да ми кажат кога и как са ми били дадени в повече...
Благодаря предварително. С уважение Момчил Миланов.
afreto
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:58

Re: Запор за надвзета наследствена пенсия.

Мнениеот vaskovasko » 22 Фев 2017, 14:03

По най-бързия начин при адвокат. Изтекли са всички видове давности най-вероятно и нямат право да ви търсят тези пари, но трябва да се провери цялата преписка.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 33 госта


cron