начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

санирване

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


санирване

Мнениеот svx26322 » 23 Фев 2017, 23:12

Искат да санират сградата ни от общината - останали пари от програмата
Тъй като 80% от живеещите в сградата сме подменили отдавна дограмата - може ли да искаме от изпълнителя на поръчката, да направи ремонт на междуетажната клетка (има на места паднала мазилка, да пребоядисат и други, а може би това е включено по дефолт)
Освен това съм запланувал да сменя балатума в коридора и да го пребоядисам
Може ли да се накарат това да се направи безплатно като купя материалите.
svx26322
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Фев 2017, 23:02

Re: санирване

Мнениеот lexy21 » 23 Фев 2017, 23:34

Санирам - саниране, не санирване.
Балатумът Ви не е част от тази програма под никаква форма. Боядисването на Вашия коридор - също.
Санирането не е само смяна на дограмата и пребоядисване - ще изолират външно цялата сграда, ще се паспортизира безпалтно (нещо, което е задължително и ще се наложи иначе да плащате след време), ще оправят инсталациите, покрив и т.н. Има достатъчно информация в интернет - потърсете и прочетете. Апартаментът, в който съм родена, е част от 13 - етажен блок, който беше саниран. Няма база за сравнение преди и след.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: санирване

Мнениеот svx26322 » 24 Фев 2017, 00:20

питам защото в началото имаше в парламента и такова предложение, а това че общината се натиска да санира тухлена сграда, с строителство 2000 година - ми звучи странно
svx26322
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Фев 2017, 23:02

Re: санирване

Мнениеот svx26322 » 24 Фев 2017, 01:30

Да не отваря нова тема тук ще питам.
Тъй като има безплатно паспортизиране на промени, терасата е малка ако ги накарам да е остълкят с плъзгащи - ще оправят ли вътре в терасата
И гледам за по евтино слагат хората 2 големи прозореца - само че аз ще искам разделяне на 4 или някакви по малки прозорци, че в Бургас ветровете са по силни от други места в страната и може джама да се изсипе
svx26322
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Фев 2017, 23:02

Re: санирване

Мнениеот lexy21 » 25 Фев 2017, 03:57

Ще има одобрен проект, който казва какво - що. Можете да си изберете само накъде ще се отварят прозорците, не дали някой ще остъклява или не - ще се затварят терасите. И това с плъзгащите няма да стане за сметка на програмата, но пък никой няма да Ви попречи да си го платите сам. А вътре ще оправят само частта, която има излоация, разбирайте ще измажат тази част. Декорации из апартамента не Ви се полагат.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: санирване

Мнениеот svx26322 » 01 Мар 2017, 22:23

Ами ако сградата е с 6 живущи етажа / подмен е направена с плъзгащи в паспортизирането им пише тип клопка (или нещо такова) под тях е с ролетни щори, а под ролетните също са с плизгащи - говоря съответно за 4, 3 и 2 етажи, аз съм на 5-я
Така ще ми разрешат ли плъзгащите да са безплатни

А за терасата вътре питам, защото в нея съм монтирал едно тяло за лум. тръба 1,20 м. и незнам да го свалям ли, че те няма да го свалят.
svx26322
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Фев 2017, 23:02


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron