начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прекратяване на трудов договор без спазване на предизвестиет

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на трудов договор без спазване на предизвестиет

Мнениеот kalista280 » 07 Мар 2017, 22:57

Здравейте. Имам един въпрос. На 15,02,2017 год. ме назначиха на труд. договор по чл.68 ал.1 т.1 на 4 часов раб. ден , с 6 месечен изпитателен срок в полза на работодателя. Днес заявих на работодателя, че съм си намерила втора работа и, че бих желала да работя и на новото място и при него, а той буквално полудя. Няма да разправям в подробности целият разговор, само ще кажа, че имаше заплахи от сорта на дисциплинарно уволнение, била съм несериозна, той искал да ме пуска на 8 часа, аз сега едва ли не съм се подигравала с него и неговата фирма и прочие, и прочие абсурди. Сега, аз мога още утре да не се явя на работа, понеже трудовата ми книжка си е в мен, но тогава ще има основание наистина да ме уволни дисциплинарно. Никога, ама никога не съм се сблъсквала с подобен казус. Имам изключително чисто раб. досие и стабилни препоръки от трима бивши работодатели и днешната случка ми дойде като гръм от ясно небе. Излишно е да казвам сигурно, че не искам да оставам и минута повече там след днешното отношение,но по договор имам 3 мес. предизвестие, което ако не спазя , дължа неустойки. Въпросът ми е следният - знам, че договорите по чл. 68 са срочни, само, че това би следвало да се изясни още в началото и от двете страни, а ние с него нищо такова не сме се разбирали, нито аз съм си давала съгласието да постъпвам на такъв вид трудов договор. Че договорът по този член е такъв, това разбрах днес, след като се разрових по правните форуми. Има и едно уточнение - никъде в договора не пише за какъв срок е сключен. Ако е срочен, това не е ли задължително? Работата съм си я вършила съвестно за времето, което съм била във фирмата, за което мога да представя документи ( караше ни да си записваме в едни тетрадки кога идваме, кога си тръгваме и какво сме свършили точно като задължения). Дори на тези тетрадки да им "поникнат крака', няма как да ме уволни на такова основание, понеже може да му се стъжни живота. Въпросът ми е следният - има ли начин да прекратя по-рано труд. взаимоотношения, по възможно най-безболезен начин за мен? Под "най-безболезнен начин " визирам - в бъдещо законово отношение. Дори съм склонна да платя някакво обезщетение, просто не искам да стъпвам там повече, камо ли да се гледаме още цели 3 месеца. Благодаря предварително.
kalista280
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2017, 22:39

Re: Прекратяване на трудов договор без спазване на предизвес

Мнениеот cveti_stoyanova » 09 Мар 2017, 18:30

И мрн ме интересуват тези въпроси,нека които знаят да ни дадат информация
cveti_stoyanova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 07 Мар 2017, 19:04


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron