начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Къде е записано ?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Къде е записано ?

Мнениеот gridiron » 10 Мар 2017, 16:31

Здравейте
Чувал съм го много пъти .дори председател на съд ми го е потвърждавал . че лица безюредическо образование неса длъжни да дават квалификация на иска. неса длъжни да цитират Чл и текст от Закона и т.н
Но.немога да го намеря къде е записано на хартия !
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Къде е записано ?

Мнениеот ilian_todorov » 12 Мар 2017, 20:14

gridiron написа:Здравейте
Чувал съм го много пъти .дори председател на съд ми го е потвърждавал . че лица безюредическо образование неса длъжни да дават квалификация на иска. неса длъжни да цитират Чл и текст от Закона и т.н
Но.немога да го намеря къде е записано на хартия !


Чл. 127. (1) Исковата молба трябва да бъде написана на български език и да съдържа:
1. посочване на съда;
2. името и адреса на ищеца и ответника, на техните законни представители или пълномощници, ако имат такива, както и единния граждански номер на ищеца и номера на факса и телекса, ако има такива;
3. цената на иска, когато той е оценяем;
4. изложение на обстоятелствата, на които се основава искът;
5. в какво се състои искането;
6. подпис на лицето, което подава молбата.


Къде видя тук, че е необходимо да се посочва квалификация (нарича се основание) на иска? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Къде е записано ?

Мнениеот Pause » 13 Мар 2017, 11:37

Случайно може да сте чувал,че и слуховете не са източници на информация за да ги поставим под общ знаменател. Задължение за даване на правна квалификация е на сезирания съд ,дори и да посочите правна квалификация на иска, което не е грешка ,че например имате висока правна култура това не обвързва съда с посочената от вас цифрова квалификация, съдът дава квалификация на иска когато провери заявените от вас обстоятелства, искането за защита и релевантните за предмета на делото факти, проверка на отговора на исковата молба ако има такъв. Това на практика се случва със доклада по делото.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


cron