начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Адвокатско възнаграждение

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Адвокатско възнаграждение

Мнениеот alexandrastoimenova » 17 Мар 2017, 11:32

Здравейте!

Аз съм една от многото служители, които не си получаваха месеци наред трудовото възнаграждение от изключително нелоялен работодател. Това ни принуди да упълномощим адвокат да заведе искове за търсене на правата ни по съдебен ред. В устна уговорка адвоката ни информира, че ще ни укаже безплатна правна помощ, а хонорара му ще бъде търсен от работодателя. В резултат на внесена искова молба, съдът определи да заплатя гаранция от близо хиляда лева.

За мен, като майка на две деца, който единствено благодарение на родителите ми успявам да издържам, тази сума бе крайно непосилна, за което незабавно информирах адвоката и отказах да предявявам по-нататъшни претенции към работодателя защото не мога да си позволя разходите, което това изисква.

От този момент нататък адвоката ме информира, че му дължа хонорар, приближаващ се като стойност до размера на гаранцията, като настояваше незабавно да му го заплатя и ако не го сторя, ме уведоми, че ще ме съди. Въпреки желанието и настояването ми да му заплатя хонорар, пропорционален на вложените усилия и труд до момента, той категорично отказа да приеме само част от тази сума и настоява да му бъде заплатена цялата. Адвоката твърди, че търсената от него сума е съгласно тарифата за минималните адвокатски възнаграждения и по-малка сума от определеното от него не е приемлива.

Много ви моля да ме посъветвате какви са правата ми в тази ситуация и съгласно законодателството действително дължа ли тази сума на юриста. С адвоката не сме сключвали договор за правна помощ, а единствено беше поискал ксерокопие на пълномощното, с което му възлагаме да ни представлява.

Ще съм безкрайно благодарна на всеки, който успее да ме посъветва, тъй като предвид изключително затрудненото ми положение, не мога да си позволя да продължа да търся платени консултации!
alexandrastoimenova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2017, 10:53

Re: Адвокатско възнаграждение

Мнениеот svettoslav » 17 Мар 2017, 13:54

От вас иска 1000 лв за гаранция, а от другите по колко иска?
И пак ли " гаранция " ?
Каква е тая гаранция. Няма да вадите някого от ареста, я ?!? :roll:

Тия работи ми звучат малко невероятно.
Моята консултация е 50 лв.
Не мога да ви дам безплатна.Съжалявам .
Но има такива, които Нон стоп дават . Което е незаконно. А и нерядко нещата там свършват като при вас. Тъй като тези безплатни консултации имат за цел привличане на клиенти, а после следва голямото дране.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 28 госта


cron