начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Предизвестие за запор

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Предизвестие за запор

Мнениеот djony87 » 07 Апр 2017, 11:28

Добър ден , преди ден ми се обади лице което ми съобщи че срещу мен след 3 дни ще има процес при частен съдия изпълнител който ще ми наложи запор на заплатата и ми зададе въпроса "защо не искам да се издължа на компанията" обясних на лицето че до 3 дни немога да присъствам на делото и то ми отговори че моето присъствие не е нужно дори че едва ли не нямам право да присъствам. Въпросът ми е това възможно ли е и сега ще ви запозная със ситуацията.

2006 бях абонат на Глобул и не бях доволен от тях за това си прекъснах отношенията с тях преждевременно но са останали 2-3 сметки за плащане. 2012-13 ми се обаждат от фирма събирач че имам задължения при което аз проверявам и съм начислен с 360лв които някак си след време паднаха на 180лв за плащане , тъи като има давностен период аз им отказах да платя с това обяснение и те ми потвърдиха че такова нещо като давностен период няма за това не се и занимавах повече с тях , след време пак ми звъняха за вече 180лв при което пак отказах да им платя и ми обясни че давностен период при тях няма. Но се ми обадиха както ви казах че ще ми запорират заплатата и ми потвърдиха че по сметката коята аз дължа са били направени преводи за които аз незнам и че трябва да платя и разноските им по делото. Как трябва да постъпя при подобна ситуацуя?
djony87
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2017, 11:12

Re: Предизвестие за запор

Мнениеот vaskovasko » 07 Апр 2017, 12:06

Отговорете им че давност има, може да възразите и да обжалвате актове на съда или съдебния изпълнител/най-вероятно са агенция за събиране и само лъжат, че ще ви заведат дело, ако се излъжете да им платите нещо/, ако ви звънят още ще повдигнете жалба за психически тормоз и ще ги натоварите с обезщетение за претърпян психически тормоз, съдебни такси и адвокатски възнаграждения. С две думи кажете им да го духат!
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Предизвестие за запор

Мнениеот neutralen » 07 Апр 2017, 12:07

Не прави нищо. Ако има нещо, ще получиш документи. Тогава сподели веднага какви са тези документи, ще ти дадем съвет какво да направиш.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Предизвестие за запор

Мнениеот djony87 » 07 Апр 2017, 12:11

Благодаря за отговорите.
djony87
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Апр 2017, 11:12


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron