начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот roshla » 10 Апр 2017, 14:56

Здравейте,
благодарение на сайта ви, написах и подадох искова молба за едно дългоочаквано от мен повишение на издръжката. От 2011 г. получавам отсъдената тогава минимална 70 левова издръжка. Години наред адвокатката, която "ме разведе" и казваше, че немога да претендирам за дело за повишаване на издръжката без да си заплатя адвокат и дело за 300 лв. най-малко. Нямам тези пари и търпях 70те лева на месец за вече порасналото си момче. Докато не прочетох във форума ви за образец на искова молба за повишаване на издръжка. Написах я, приложих документи за дюстабана на сина ми и вписах 200 лева издръжка към несемейния си бивш мъж, който от години работи като главен готвач в ресторант в центъра на Пловдив.
Отговорът на адвоката му обаче го представи като предстоящ безработен, който чакал заповедта си за уволнение 10 дена преди насроченото дело. Освен това като искане е отбелязал, че ако не получа в съда исканите от мен 200 лева, трябва да заплатя разходите по делото...
Моля, посъветвайте ме какъв документ трябва да попълня и имам ли право да възразя по някакъв начин на такъв отговор на моята искова молба. Аз нямам пари да си платя на адвокат, камо ли да поемам разходите по делото.
roshla
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Апр 2017, 13:43

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот vaskovasko » 10 Апр 2017, 15:03

Разгледайте този сайт и ще ви се изяснят някои работи: http://www.nbpp.government.bg/%D0%B8%D0 ... 0%BE%D1%89
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот roshla » 10 Апр 2017, 15:29

vaskovasko написа:Разгледайте този сайт и ще ви се изяснят някои работи: http://www.nbpp.government.bg/%D0%B8%D0 ... 0%BE%D1%89

Делото ми е насрочено за 26ти август. Няма как да приготвя за 10 дена желаните от мен документи за служебен адвокат. Не мислех, че оспорването на очевидно нещо като 70 лева издръжка в сегашните условия на живот ще бъде толкова сложно.
roshla
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Апр 2017, 13:43

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот lawyer2016 » 10 Апр 2017, 16:15

Много хора си мислят, че юридическата работа (в това число изготвяне на документи, водене на дела...) е нещо елементарно и с малко четене в интернет всеки може да се справи с казуса, пред който е изправен... Е, не е така! Ако беше така, то нямаше да съществува адвокатската професия, а всеки сам щеше да си "адвокатства"... Най-голямата грешка е човек да реши да си заведе делото сам (при положение, че няма дори юридическо образование) и когато оплеска всичко, едва тогава да потърси помощ от адвокат, който да му оправи бакиите...
lawyer2016
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Юли 2016, 11:07

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот leto15 » 10 Апр 2017, 16:26

и като имат някои хора юрид.правоспособност , защо ме увещаваха една година, че ще спечелим дело при което ми взе хонорар 800 плюс още едни 600 лв., като през цялото време ми говореше че "времето е наше" и когато загуби делото, започна да ме успокояв, че така е по-добре, че няма да платя поне разноските по делотоо, нагло та нагло, да не кажа по-тежка дума, май е дошло време сами да се защитаваме, така и така губим, па каквото, такова....
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот Melly » 10 Апр 2017, 18:03

leto15 написа:и като имат някои хора юрид.правоспособност , защо ме увещаваха една година, че ще спечелим дело .............

Тук се крие "ключето" от вашата "барака".
Никой, ама никой уважаваш себе си адвокат не би обещал положителен резултат на стадий възлагане на поръчката от който и да е клиент! Още по-малко пък да поддържа това изявление в хода на производството, когато е запознат със защитната теза на опонента си и събрания доказателствен материал.
Много е простичко - не той решава делото по същество!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот roshla » 10 Апр 2017, 21:10

lawyer2016 написа:Много хора си мислят, че юридическата работа (в това число изготвяне на документи, водене на дела...) е нещо елементарно и с малко четене в интернет всеки може да се справи с казуса, пред който е изправен... Е, не е така! Ако беше така, то нямаше да съществува адвокатската професия, а всеки сам щеше да си "адвокатства"... Най-голямата грешка е човек да реши да си заведе делото сам (при положение, че няма дори юридическо образование) и когато оплеска всичко, едва тогава да потърси помощ от адвокат, който да му оправи бакиите...

Мисля, че бях безкрайно любезна с адвокатската ви гилдия. Аз не чета просто Интернет, а специализиран сайт. Не мога да кажа, че иск за законно повишаване на издръжка е бакия. Аз уважавам начина на изразяване в съда и тъй като искам да съм изрядна на "вашата територия", моля по някакъв начин за съвет в един в крайна сметка правен сайт. Така както ако Вие имахте нужда от помощ относно правописа на думата "интернет", щях да ви посъветвам като дипломиран журналист, че се пише с главна буква.
roshla
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Апр 2017, 13:43

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот Melly » 10 Апр 2017, 22:07

roshla написа:
lawyer2016 написа:Много хора си мислят, че юридическата работа (в това число изготвяне на документи, водене на дела...) е нещо елементарно и с малко четене в интернет всеки може да се справи с казуса, пред който е изправен... Е, не е така! Ако беше така, то нямаше да съществува адвокатската професия, а всеки сам щеше да си "адвокатства"... Най-голямата грешка е човек да реши да си заведе делото сам (при положение, че няма дори юридическо образование) и когато оплеска всичко, едва тогава да потърси помощ от адвокат, който да му оправи бакиите...

Мисля, че бях безкрайно любезна с адвокатската ви гилдия. Аз не чета просто Интернет, а специализиран сайт. Не мога да кажа, че иск за законно повишаване на издръжка е бакия. Аз уважавам начина на изразяване в съда и тъй като искам да съм изрядна на "вашата територия", моля по някакъв начин за съвет в един в крайна сметка правен сайт. Така както ако Вие имахте нужда от помощ относно правописа на думата "интернет", щях да ви посъветвам като дипломиран журналист, че се пише с главна буква.

Много погрешно очакване.
Не искам да бъда разбрана неправилно, но дори и да ви дам насока за процесуалното действие относно становище по отговора на ИМ, то в заседание се изисква бърза, точна и адекватна реакция срещу реплики на опонента ви "въоръжен" с адвокатска защита, което вие сама няма как да осъществите поради липса на компетентност.
Имате време - становище по отговора по чл.131 ГПК може да изразите в с.з. на насрочената дата през м. август 2017.
Съветът ми е да организирате защитата си чрез процесуален представител - дали адвокат или служебен защитник при наличие на предпоставките за това - преценката и въз основа на нея - изборът е ваш.

Сърдечно ви желая УСПЕХ!
Melly
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот ilian_todorov » 11 Апр 2017, 01:06

roshla написа:Здравейте,
благодарение на сайта ви, написах и подадох искова молба за едно дългоочаквано от мен повишение на издръжката. От 2011 г. получавам отсъдената тогава минимална 70 левова издръжка. Години наред адвокатката, която "ме разведе" и казваше, че немога да претендирам за дело за повишаване на издръжката без да си заплатя адвокат и дело за 300 лв. най-малко. Нямам тези пари и търпях 70те лева на месец за вече порасналото си момче. Докато не прочетох във форума ви за образец на искова молба за повишаване на издръжка. Написах я, приложих документи за дюстабана на сина ми и вписах 200 лева издръжка към несемейния си бивш мъж, който от години работи като главен готвач в ресторант в центъра на Пловдив.
Отговорът на адвоката му обаче го представи като предстоящ безработен, който чакал заповедта си за уволнение 10 дена преди насроченото дело. Освен това като искане е отбелязал, че ако не получа в съда исканите от мен 200 лева, трябва да заплатя разходите по делото...
Моля, посъветвайте ме какъв документ трябва да попълня и имам ли право да възразя по някакъв начин на такъв отговор на моята искова молба. Аз нямам пари да си платя на адвокат, камо ли да поемам разходите по делото.

Мейли много точно Ви е посъветвала какво да правите.
Аз за разлика от нея не съм юрист, но съм врял и кипял в много дела и досега съм загубил само едно. :)
Според мен (ще се направя на оракул), съдът Ще Ви увеличи издръжката на някъде на около 150 лева, ако наистина е безработен бившият Ви съпруг. За отхвърлената част от иска, съдът ще Ви осъди да заплатите част от адвокатския хонорар на ответника бивш съпруг. Вие може да възразите, ако хонорарът на адвоката му е много голям (виж наредбата за МРАВ) и съдът ще го намали на основание чл. 78, ал. 5 от ГПК.
Бих Ви посъветвал да постигнете спогодба, ако е възможно. Ще спестите нерви и време.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот lawchoice » 11 Апр 2017, 02:21

ilian_todorov написа:Според мен (ще се направя на оракул), съдът Ще Ви увеличи издръжката на някъде на около 150 лева, ако наистина е безработен бившият Ви съпруг...


Сигурно, това се е случило в някой епизод на "Съдебен спор" по Нова TV /където твърденията на ищеца са доказателство/? Както и да е...
Сега сериозно. тъй като е време да се завърнем в действителността! Авторът на темата има реален и съществен за него проблем, който не може да намери дистанционно разрешение в този форум. Ще си купите ли лекарства по препоръка от специализиран форум в Интернет, ако описаните симптоми наподобяват вашите... Има твърде много неизвестни обстоятелства /още повече, че исковата молба е написана по образец :roll: /, с оглед законосъобразното определяне на дължимата издръжка...

Така, че даването на конкретни съвети по конкретен казус не е лесна задача, тя изисква и поемането на съответната отговорност за ефекта от тях.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот roshla » 11 Апр 2017, 13:32

Ще имам предвид всички съвети от форума ви. Оценявам откровеността и мненията за шансовете ми в делото. За мен не е без значение фактът, че много жени са в моето положение. Може би всяка втора разведена с дете. Законите в България явно позволяват това да се случва често с нас. Не съм се отказала да се боря, та дори това да е в съдебната зала. Ще напиша за развитието на моя случай след делото и дано да е от помощ на други жени, чиито бивши мъже използват "скритото оръжие на закона", за да стрелят срещу тях и децата им.
Благодаря за насоките
roshla
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Апр 2017, 13:43

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот leto15 » 11 Апр 2017, 15:13

Melly написа:
leto15 написа:и като имат някои хора юрид.правоспособност , защо ме увещаваха една година, че ще спечелим дело .............

Тук се крие "ключето" от вашата "барака".
Никой, ама никой уважаваш себе си адвокат не би обещал положителен резултат на стадий възлагане на поръчката от който и да е клиент! Още по-малко пък да поддържа това изявление в хода на производството, когато е запознат със защитната теза на опонента си и събрания доказателствен материал.
Много е простичко - не той решава де, лото по същество!


пРИ СЛЕДВАЩ мой проблем недай си боже, си запазвам правото да ви помоля да ми адвокатствате, ако може :oops:
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот tochotocho » 14 Апр 2017, 16:43

и по темата и като отбийте в дясно по КАТ! Някога в соц.минало адв-професия беше непрестижна. Проблемите щяха да се решават в ДРУГАРСКИ съдилища. Частната собственост - на изчезване. Няма имушествени, имотни спорове. . Имаш проблем с издръжката- направо в ДРУГАРСКИЯ съд. Какви ти адвокати!
Второ! Може да си ЮРИСТ, т.е завършил напр. Юридическия факултет на С У. Но не си адвокат. Няма свободни места за адвокат в съответните юр.консултации. А сега какво стана.
И още като ТРЕТО, но не десерт! Колко категорий адвокати имаме : до тук от форума поне ДВЕ -Съвестни и БЕЗсъвестни. Може ли адв.колегия да ги категоризира.? А, между бялото и черното има много СИВИ нюанси. .
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Как да отговоря на отговор на моята искова молба?

Мнениеот roshla » 03 Юли 2019, 07:52

Сетих се за вашето форум че вече година, след като успешно осъдих и увеличих издръжката си, без адвокат, сама, но с невероятно адекватна и поучителни-приятелска подкрепа от ваш млад колега. Четях форума ви и бях убедена, че ще получа само присмех и подигравки от търсещите облаги дребни души тук, но въпреки тях, информацията от форума ми помогна много. Не само, че ми помогна, но и ме амбицира да помагам на други нуждаещи се от актуализирана издръжка майки. Въпреки, че цялата ситуация по този въпрос в България е абсурдна. Самотните майки не би трябвало да водят дела за очевадни малки издръжки. Те трябва да се повишава, както увеличенията на заплатите, пенсиите и т. н.
roshla
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Апр 2017, 13:43


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron