начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

участие в търг за имот продаван от ЧСИ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


участие в търг за имот продаван от ЧСИ

Мнениеот slav61 » 13 Апр 2017, 16:29

Моля да ми отговорите на следния въпрос: При участие в търг за закупуване на имот от ЧСИ, при устно наддаване,стъпката от къде започва - от обявената по-висока цена или от обявената първоначална цена. Пример - обявената първоначална цена е 10000лв. Първата обявена цена на купувач е 10100 лв. Втора обявена цена е 10200 лв. Ако първият участник иска да наддаде, каква трябва да е цената - 11000 или 11200лв. Благодаря!
slav61
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Апр 2017, 16:18

Re: участие в търг за имот продаван от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 13 Апр 2017, 18:35

Наддава се със стъпка над най-високата предложена писмено цена. ЧСИ ще каже коя е най-високата цена и ще попита дали някой дава една стъпка над нея.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: участие в търг за имот продаван от ЧСИ

Мнениеот tochotocho » 14 Апр 2017, 16:17

За търга! Имаме първоначално обявена цена напр. 10 000 лв. Аз като участник официално питам ЧСИ каква е стъпката. Той ми отговаря- ако участвате , предлагайте! Не казва стъпката! Отговарям- участвам- предлагам 10 001 лв. Става друг и предлага 10 100 лв. Е, тоя пък се изсили дава 11 000 лв. Няма стъпка- свободно наддаване. Аз отново се включих с 11 001 лева. и т.н. изчакваш и пускаш едно левче повече. Ако иска ЧСИ да играе честно- обявява стъпката напр. 500 лв. Но тогава се губи далаверата- с един лев да спечелиш!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: участие в търг за имот продаван от ЧСИ

Мнениеот kalina333 » 28 Май 2017, 23:25

Присъствах на търг на един имот преди да почне процедурата за друг имот, в която участвах.
ЧСИ обяви най-високата цена и покани участниците ако искат да наддават. Не беше казана стъпката, мисля че трябва да е била 10%, но те наддаваха многократно и само казваха: "Наддавам", понеже нямаше време всеки да изрече новата стойност, а и отнема време да смятат с калкулатор. След всяко наддаване, ЧСИ съобщаваше и новата стойност. В един момент не бях много сигурна дали всички са реални наддавачи или имаше кибици, защото бяха много и не съм убедена, че ЧСИ успяваше да съпостави дали всеки от наддавачите се беше представил като такъв в началото на процедурата.
kalina333
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Авг 2011, 21:51


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron